Jenny May un Nikolajs Puzikovs RTU sacensībās kļūs par inženieriem

24. februāris, 2012

Sestdien, 25. februārī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, mūziķi Jenny May un Nikolajs Puzikovs, Rīgas improvizācijas teātra aktieris Valdis Sils un uzņēmējs Gatis Babris piedalīsies RTU BEST Inženieru sacensībās, kurās mērosies spēkiem ar 150 studentiem un divām vidusskolēnu komandām.

Sacensību atklāšana plkst. 10. Mediju tikšanās ar mūziķiem, īpašajiem viesiem un organizatoriem plkst. 10.30 RTU Lielās aulas priekštelpā, Rīgā, Kaļķue ielā 1.

Inženieru sacensības notiks divās kategorijās: situācijas analīzē un konstruēšanā.

Situācijas analīzes kategorijas uzdevums izstrādāts sadarbībā ar A/S «Severstaļlat», un tajā komandām būs jāpiedāvā problēmsituācijas teorētiskais risinājums.

Konstruēšanas kategorijas uzdevums sagatavots sadarbībā ar A/S «Re&Re», un tajā sacensību dalībniekiem būs jāizstrādā kādas problēmsituācijas praktiskais risinājums.

Īpašo viesu komanda – Jenny May, Nikolajs Puzikovs, Valdis Sils un Gatis Babris – sacensībās veiks konstruēšanas kategorijas uzdevumu.

Dziedātāja Jenny May atzīst, ka līdz šim vienīgā reize, kad viņa veikusi inženiera darbu, bijis centiens piepildīt bērnības sapni – pašasspēkiem salabot magnetafonu. «Pēc mana «inženierzinātniskā pieskāriena»magnetafonam, pat vislabākais inženieris to vairs nespēja salabot,» jokojot atzīst dziedātāja. Turpretī uzņēmējam Gatim Babrim inženierzinātnes nav svešas – viņš ir RTU telekomunikāciju studiju programmas absolvents.

RTU BEST Inženieru sacensības ir projekts, kura mērķis ir popularizēt inženierzinātnes un sniegt iespēju inženierzinātņu studentiem un skolēniem izmantot prasmes un teorētiskās zināšanas praksē. Sacensības universitātē norisināsies jau devīto gadu.

Otro gadu RTU BEST Inženieru sacensībās piedalīsies arī divas Latvijas vidusskolēnu komandas: «Nobēlijs» no Madonas Valsts ģimnāzijas un «Dubultās varavīksnes» no Pumpuru vidusskolas Jūrmalā.

Katras kategorijas uzvarētājiem tiks nodrošināta ceļazīme uz Baltijas BEST Inženieru sacensībām, kas notiks Maskavā (Krievijā) no 12. līdz 16.martam. Savukārt Baltijas sacensību uzvarētājiem būs iespēja piedalīties Eiropas Inženieru sacensībās, kas norisināsies Zagrebā (Horvātijā).

Pēdējos divus gadus RTU studentu komandas ir uzvarējušas Baltijas reģiona sacensībās un pēc tam guvušas ievērojamus panākumus arī Eiropas sacensībās.

Pasākuma sadarbības partneri: A/S «Severstallat», A/S «Re&Re», Rīgas Tehniskā universitāte.

Atbalstītāji: «Multikino», «Rūķīšu Tēja», «Balticovo», «Ariols», «Valdo», «Latvijas Valsts meži», «Fazer», «Blue Box», «Durex», Jaunais Rīgas teātris, kafija «Liepāja», «Red Bull», «Zaķumuiža», Rīgas Piena kombināts, Ķīpsalas peldbaseins, «Iļģuciema kvass», «Lango», «Studio X1», Latvijas Nacionālā opera.

RTU BEST Inženieru sacensības rīko RTU studentu organizācija BEST-Riga – starptautiskās Eiropas Tehnisko universitāšu studentu apvienības Board of European Students of Technology pārstāvniecība Latvijā, kurā šobrīd brīvprātīgi darbojas 40 aktīvi un mērķtiecīgi RTU studenti.

Vairāk informācijas par sacensībām.

RTU Informācijas centrs

24. februāris, 2012 plkst. 15:01