«Iespējamā misijā» darbu skolās sāks divi RTU absolventi

13. maijs, 2010

Trešdien, 12. maijā, dalību «Iespējamā misijā» sāka 13 trešā iesaukuma dalībnieki, kas septembrī pievienosies iepriekšējo gadu «Iespējamās misijas» skolotājiem. Septembrī skolotāju gaitas «Iespējamā misijā» sāks arī divi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) absolventi.

13.05.2010.

RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes absolvente Madara Doniņa,kuras lielākā kaislība brīvajā laikā ir loka šaušana un daiļliteratūra,skolēniem mācīs fiziku un dabaszinības. Madaras misija šajā projektā irmainīt Latvijā jau bīstami ieilgušo jaunu cilvēku novēršanos no dabaszinātņu jomas. Madara uzskata, ka bez labiem speciālistiem fizikā undabas zinātnēs nopietni aizkavēsies valsts attīstība un progress. Unneviens cits, izņemot skolotājus, nevar mainīt šo situāciju. Madarauzskata, ka par šiem priekšmetiem iespējams radīt vai arī iznīcinātinteresi pamatskolā – tikko tie parādās mācību programmā. «Vēlosapliecināt, ka dabas zinātnes un fizika nav nedzīvi, sausi priekšmeti,kas prasa vien formulu iekalšanu. Daba un tajā notiekošais irrealitāte, dzīve mums apkārt, ko ir vērts saprast, izskaidrot unpazīt,» saka Madara.

Savukārt RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātesabsolvents Aleksandrs Oleiņikovs gribētu veidot skolēnos izpratni,kāpēc vajag mācīties. «Mācīties ir vērts nevis atzīmju dēļ, bet, laiiegūtu zināšanas, kuras ir noderīgas un izmantojamas dzīvē,» sakaAleksandrs. Viņš uzskata, ka skolotājam ir jārada skaidra sapratne, kurun kāpēc iemācītais noderēs. Tikai tā iespējams skolēnam radīt jēgassajūtu, kādēļ viņš kaut ko apgūst. Aleksandram ļoti patīk darboties arjauniem cilvēkiem, jo tieši skolas vecumā tie ir pilni enerģijas unmilzīgas ziņkāres.

«Iespējamā misija» iestājas par kvalitatīvu un mūsdienu prasībāmatbilstošu izglītību, jau trešo gadu piesaistot darbam skolāsaugstskolu absolventus, kuriem ir daudzpusīgas zināšanas un pieredze.Trešā iesaukuma dalībnieki tika izvēlēti no 182 kandidātu vidus. Arīpirmajos divos «Iespējamās misijas» darbības gados programmāpiedalījušies vairāki RTU absolventi un studenti.

«Iespējamās misijas» dibinātāji ir Lattelecom, Swedbank un Ideju partneru fonds kopā ar stratēģiskajiem partneriem.

RTU Informācijas centrs

13. maijs, 2010 plkst. 10:20