«Ideju kauss 2010» atvērts jaunās paaudzes uzņēmējiem

15. jūnijs, 2010

Atklājot ceturto inovatīvo biznesa ideju konkursu «Ideju kauss 2010», organizatori aicina Latvijas iedzīvotājus iesaistīties ideju ģenerēšanā un kļūt par jaunās paaudzes uzņēmējiem. Lai gūtu atbalstu iecerētā biznesa īstenošanai, ikviens pilngadīgs Latvijas iedzīvotājs līdz 31. jūlijam konkursam var iesniegt savu biznesa ideju. Konkursā tiek ievērota konfidencialitāte un biznesa ideju aizsardzība.

15.06.2010.  Skatīt galeriju

ideju_kausa_pk.jpgKonkursa nolikums mājaslapā.

Konkursu «Ideju kauss 2010» no 15. jūnija līdz 6. oktobrim organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sadarbībā ar rīkotājpartneri – Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu.

Kā konkursa atklāšanā teica biedrības «Līdere» valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna, konkursam «Ideju kauss» jau iepriekšējos gados bijusi būtiska loma Latvijas tautsaimniecības izaugsmē, tāpēc ir prieks, ka «labās idejas un tradīcijas turpinās». Aiva Vīksna aicināja Latvijas iedzīvotājus nestāvēt malā, iesaistīties un «kļūt par jaunās paaudzes uzņēmējiem».

LIAA direktors Andris Ozols un RTU rektors Ivars Knēts konkursā īpaši aicināja piedalīties  jauniešus – vidusskolu beidzējus un studentus. Kā norādīja RTU Studentu parlamenta prezidents Artūrs Zeps, piedaloties konkursā, ikviens dalībnieks iegūs ne tikai iespēju cīnīties par naudas balvām, bet arī piedalīties vairākos izglītojošos semināros, saņemt mentoringa pakalpojumus, konsultēties ar pieredzējušiem uzņēmējiem, apgūt valodas u. c.

«Ideju kauss» ir biznesa ideju konkurss, kas dod iespēju ikvienam pilngadīgam Latvijas iedzīvotājam īstenot savu biznesa ideju un iegūt biznesa sākšanai nepieciešamās prasmes, pieredzi, kontaktus un finansējumu. Konkursa mērķis ir veicināt jaunu uzņēmumu veidošanos un sekmēt Latvijas ekonomikas izaugsmi.

Konkursa «Ideju kauss 2010» naudas balvu fonds ir 10 000 latu. Pirmās vietas ieguvējs saņems 5000 latu, 2. vietas ieguvējs – 3000 latu, 3. vietas ieguvējs – 1000 latu. Pirmo reizi konkursa vēsturē tiks nominēta «Inovatīva eko-inovācijas ideja» un šīs nominācijas ieguvējs saņems 1000 latu. Īpašas simpātiju balvas piešķirs arī SIA «Valodu centrs Multilingua», SIA «Lursoft», Rīgas Biznesa skola, Nodarbinātības valsts aģentūra, piedzīvojumu organizācija «Lūzumpunkts», SIA «ISIC.lv» u. c.

Inovatīvo biznesa plānu konkurss «Ideju kauss» šogad norisināsies jau ceturto gadu. Konkursu organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamentu. Tas tiek īstenots LIAA projekta «Inovatīvas uzņēmējdarbības motivācijas programma» ietvaros, to līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība.

RTU Informācijas centrs

15. jūnijs, 2010 plkst. 16:41