BEST studentu organizācija Latvijā uzņems supermehāniķus

3. septembris, 2010

«Super Gear is Almost Here!» – ar šādu pieteikumu un saukli RTU studenti 5. septembrī sāks akadēmiskos kursus, kuri veltīti tehnisko zinātņu studentu praktisko iemaņu pilnveidošanai. Šā gada tēma saistīta ar metālapstrādes un transportbūves nozarēm, kur savas zināšanas varēs papildināt studenti no Itālijas, Francijas, Spānijas, Polijas, Krievijas u. c. valstīm – kopskaitā no 17 Eiropas valstīm.

03.09.2010.

Kursu dalībnieku mērķauditorija ir 26 studenti no dažādām Eiropas Tehniskajām universitātēm, kā arī studenti no Rīgas Tehniskās universitātes. Studenti dalībai kursos ir atlasīti, izvērtējot studentu motivāciju un iepriekšējo pieredzi, atbilstoši kursu programmai. Dalībnieki ir izvēlēti no dažādām Eiropas valstīm, tādā veidā īstenojot kultūras un sociālās integrēšanas programmu. Latvijā Eiropas studenti apgūs jaunas un dalīsies jau esošajās zināšanās no 5.–18. septembrim.

Kursi «Super Gear is Almost Here!» mērķis ir sniegt dalībniekiem vispārēju priekšstatu par transportbūves procesu, sākot ar izmantojamajiem materiāliem un pielietojamajām detaļām un noslēdzot ar konkrētu transportlīdzekļu konstrukcijām un to izgatavošanas procesu.

Kursu uzdevums ir sniegt dalībniekiem gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas par transportbūves procesu, kas tiks realizēts kursu akadēmiskajā daļā, jo tā ietver sevī gan lekcijas un praktiskās nodarbības universitātē, gan vizītes nozares uzņēmumos, piemēram, a/s «Liepājas Metalurgs», a/s «Tosmāres kuģu būvētava». Akadēmiskās programmas realizācijai ir piesaistīti pasniedzēji no Rīgas, Tallinas un Kauņas Tehniskajām universitātēm.

BEST (Board of European Students of Technology) ir pastāvīgi augoša bezpeļņas, nepolitiska organizācija. Kopš 1989. gada BEST nodrošina komunikācijas, sadarbības un apmaiņas iespējas studentiem visā Eiropā – 86 vietējās BEST grupas 30 Eiropas valstīs rada labi organizētu, spēcīgu, inovatīvu un ilgtspējīgu studentu tīklu.

Papildu informācija BEST Riga mājaslapā.

Projekta koordinatore:
Linda Blumbeka