«Baltic Furniture 2011» laikā notiks RTU topošo dizaineru darbu skate

14. septembris, 2011

Starptautiskās mēbeļu un interjera izstādes «Baltic Furniture 2011» laikā, kas Ķīpsalas izstāžu hallē norisināsies no 6. līdz 9. oktobrim, notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu, topošo dizaineru un tekstilmateriālu tehnologu darbu – mēbeļu, gaismas ķermeņu, rotaļlietu, ādas izstrādājumu, apģērbu – skate.

Dalību izstādē organizē RTU Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūts, iesaistot izstādes stenda veidošanā maģistrantus. RTU studentu darbi tiks prezentēti īpaši izveidotā stendā «Nākotnes pilsēta»– ar īstiem ceļiem, apgaismotām ielām, norāžu stabiņiem, soliņu pie ieejas u.tml., pastāstīja stenda «Nākotnes pilsēta» dizainere, RTU 2. kursa maģistrante Rita Soliženko.

RTU ekspozīcija būs sadalīta četrās daļās: ādas izstrādājumu dizains un tehnoloģija, koka dizains un tehnoloģija, interjera dizains, apģērbu un tekstila tehnoloģija, apģērba dizains un tehnoloģija. Kopumā stendā būs aplūkojami aptuveni 40 RTU studentu darbi.

«Izstādē «Baltic Furniture» ik gadu Latvijas Dizaineru savienība pasniedz Gada balvas dizainā, kas ir lielākais Latvijas dizaineru notikums. Tāpēc studentiem šī ir iespēja ne vien prezentēt studiju laikāpaveikto, bet arī gūt pozitīvu stimulu profesionālajai attīstībai,» norādīja RTU Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūta docente Andra Ulme un pastāstīja, ka RTU studentu skate izstādē «Baltic Furniture» notiks jau piekto gadu.

Arī šogad vairāku RTU studentu darbi ir pieteikti konkursam «Gada balvas dizainā 2011».

16. starptautiskā mēbeļu un interjera izstādē «Baltic Furniture 2011», kas no 6. oktobra līdz 9. oktobrim notiks starptautiskajā izstāžu centrā«Ķīpsala», piedalīsies vismaz 140 uzņēmumi no Baltijas valstīm, Polijas, Vācijas, Krievijas, Baltkrievijas, Somijas, Indijas.

Izstādi «Baltic Furniture» rīko starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība «BT1» sadarbībā ar asociāciju «Latvijas mēbeles», Lietuvas mēbeļu tirgotāju un ražotāju asociāciju «Lietuvos mediena», Igaunijas Kokrūpniecības federāciju, Latvijas Dizaineru savienību, Lietuvas Dizaineru savienību un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru.

RTU Informācijas centrs

14. septembris, 2011 plkst. 10:51