I. Tipāns: augstākās izglītības eksportam nav radīti nepieciešamie priekšnoteikumi

26. maijs, 2010

Negaidīti apstājusies vairāku Kamerūnas studentu astoņu mēnešu ilgā cīņa par iespēju studēt RTU – ziņo LTV1. Lai skaidrotu, kāpēc Kamerūnas studentiem nav dota atļauja studijām RTU, uz Maskavu devies RTU Ārzemju studentu departamenta vadītājs Igors Tipāns. Video.

26.05.2010.

Lai gan visas studēšanai vajadzīgās atļaujas saņemtas, Latvijas vēstniecība Maskavā Kamerūnas jauniešiem nav piešķīrusi vīzas. Lai uzzinātu, ka mācības Rīgā nenotiks, viņiem nācās mērot garo ceļu no Kamerūnas uz Maskavu un mēnesi gaidīt vēstniecības atbildi.

I. Tipāns atzīst – neraugoties uz to, ka notiek aktīva diskusija par Latvijas augstākās izglītības eksportu, sešu septiņu gadu laikā nav radīts normāls mehānisms, lai to valstu studenti, kurās nav Latvijas pārstāvniecību, varētu normāli iebraukt Latvijā un sākt studijas.

RTU Informācijas centrs

26. maijs, 2010 plkst. 11:47