Hakatona «Garage48 Hardware & Arts Riga 2018» uzvarētāji savu ideju varēs pilnveidot pirmsinkubatorā «RTU IdeaLAB»

16. oktobris, 2018
Foto: Toomas Välja Photography

Tehniski sarežģītu māksliniecisku projektu, kas parāda, kā mēs redzam pasauli un sevi, ko hakatona «Garage48 Hardware & Arts Riga 2018» žūrija atzina par labāko, tā autori varēs turpināt attīstīt Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pirmsinkubatorā «RTU IdeaLAB».

Projektu «The Reflection», kas, atspoguļojot seju, pārvērš to mākslas darbā, žūrija atzina par uzvarētāju, novērtējot idejas atbilstību hakatona tēmai – hardware un māksla. Žūrijas priekšsēdētājs bija RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna, žūrijā darbojās arī RTU Dizaina fabrikas inženieris Jānis Lapsa un produktu dizaineris Pēteris Sala. Atzinību guva arī ideja «Escape Box» - izlaušanās istabu līdzinieks lokālākā spēļu formātā – un «Reverse Trick-or-treat» - automatizēts Visu svēto dienas priekšvakara jeb Halovīna saldumu diedelētājs un izjokotājs. Piešķirtas arī vairākas specbalvas.

Hakatons «Garage48 Hardware & Arts Riga 2018» notika no 12. līdz 14. oktobrim RTU Dizaina fabrikā. Tajā piedalījās 120 cilvēki – produktu dizaineri, UI/UX dizaineri, elektronikas un mehānikas inženieri, programmētāji, mobilo lietotņu un mājaslapu veidotāji, mārketinga speciālisti, biznesa attīstītāji, studenti un mākslas cienītāji -, 48 stundu laikā radot vairāk nekā 30 ideju un izstrādājot un prezentējot 14 pārsteidzošus prototipus. Divu diennakšu laikā dalībniekiem tika nodrošināts konsultatīvais un tehniskais atbalsts, lai palīdzētu izveidot sapņu komandas un radīt unikālus risinājumus. Dalībniekus atbalstīja un motivēja RTU Dizaina fabrikas komanda 19 cilvēku sastāvā, tajā skaitā bija astoņi praktikanti, divi RTU Dizaina tehnoloģiju institūta darbinieki, nodrošinot pieeju koka darbnīcai, un RTU Elektronikas kluba entuziasti.

«Garage48 Hardware & Arts Riga» RTU Dizaina fabrikā notika jau otro gadu. Pagājušajā gadā tajā uzvarēja ideja par sfērisku mājas viedierīci, kas var pārvietoties un sekot saimniekam.

«Garage48 Hardware & Arts Riga» hakatons tiek īstenots sadarbībā ar Eiropas Reģionālās Attīstības Fonda (ERAF) līdzfinansēto «EstLat Accelerate» programmu, Igaunijas organizāciju «Garage48», RTU, RTU Dizaina fabriku un «Hansamatrix». To atbalsta TechHub Riga, «Startin.LV», Baltijas Inovācijas akadēmija, «Mass Portal»,«Madeby», «Buildit Accelerator», «Fractory», «Flyte», «sTARTUp Day», «SPARK hub», «Farnell», «Techchill» un «Robotex».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

16. oktobris, 2018 plkst. 11:08