Godina RTU profesoru Aināru Paeglīti par būvindustrijai veltītu darba dzīvi

9. oktobris, 2023
RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Transportbūvju institūta direktors profesors Ainārs Paeglītis saņem Būvindustrijas lielo balvu. Foto: Jānis Puķītis, no apbalvojuma Būvindustrijas lielā balva albuma

Par mūža ieguldījumu būvindustrijā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Transportbūvju institūta direktoram profesoram Aināram Paeglītim pasniegts nozares augstākais novērtējums – Būvindustrijas lielā balva «Pamatakmens».

«Būvindustrijas lielās balvas pasniegšanas ceremonijā mums bija iespēja pateikties mūsu labākajiem būvinženieriem un arhitektiem gan par viņu veikumu mūža garumā, gan arī par būtisku ieguldījumu un sasniegumiem gada vai divu gadu ilgā laika posmā. Šis pasākums ir īpašs, jo atšķirībā no dažādām skatēm un konkursiem, kuros tiek izceltas labākās būves, šeit pelnītu atzinību saņem šos objektus radījušie būvspeciālisti. Ceremonijā ik gadu godinām arī labākos un centīgākos nozares studentus, kuru panākumu novērtēšana veido nozīmīgu saikni nozares turpmākai sekmīgai attīstībai,» norāda Latvijas Būvinženieru savienības valdes priekšsēdētājs Raimonds Eizenšmits.

Par mūža ieguldījumu būvindustrijā balvu «Pamatakmens» saņēma arī RTU Padomnieku konventa priekšsēdētājs, Būvmateriālu ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Leonīds Jākobsons, Cēsu novada būvvaldes vadītāja Vija Gēme un arhitekts un pilsētplānotājs Uģis Šēnbergs.

Titulu «Gada students, bakalaurs 2023» ieguva RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes absolvents Tomass Kozlovskis, savukārt ar nosaukumu «Gada students, maģistrs 2023» var lepoties RTU Arhitektūras fakultātes šā gada absolvents Dāvis Jansons. Viņi saņēma arī balvas partnera «Peri» iedibināto prēmiju. Būvindustrijas lielās balvas partnera «KAAMOS» specbalvu «Gada students 2023» saņēma RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes absolventi Elvijs Bojārs, Ieva Korna un Tomass Kozlovskis.

Būvindustrijas lielā balva šogad tika rīkota jau 11. reizi. Tās mērķis ir valstiskā mērogā godināt labākos, profesionālākos un erudītākos būvinženierus un arhitektus, kuru devums nozarei un profesijai ir novērtējams visaugstākajā līmenī. Vairāk informācijas.

Saistītie tagi:

RTU Sabiedrisko attiecību departaments