Ģeoinženiera profesiju skolēni varēs iepazīt, spēlējot orientēšanās spēli

20. marts
.
.
RTU ģeoinženieri ir veikuši precīzus uzmērījumus senajā karavānu pilsētā, kas atrodas Saūda Arābijā, lai izveidotu tās virtuālās un papildinātās realitātes modeli.

Lai iepazīstinātu jauniešus ar mērnieka jeb ģeoinženiera profesiju, ir izveidota informatīvi izglītojoša orientēšanās spēle jauniešiem «Ģeoinženieris», kuru jaunieši bez maksas varēs spēlēt no 21. marta līdz 21. septembrim. Trīs komandas, kuras visīsākajā laikā pareizi būs izpildījušas visvairāk spēles uzdevumu, saņems balvas. 

Ģeoinženieris ir viena no modernākajām profesijām, kas apvieno inženierzinātnes, ģeogrāfiju, mērniecību un informācijas tehnoloģiju jeb IT jomu. Ja kādreiz mērniecības speciālists zemi mērīja un attālumus noteica ar lauka cirkuli, tad mūsdienās to ir nomainījuši moderni augstas precizitātes elektroniskie un robotizētie instrumenti, droni un lāzerskeneri. Spēlējot spēli, varēs uzzināt, kā strādā ģeoinženieris, kā savā darbā izmanto jaunākās tehnoloģijas un kā notiek datu vākšanas un apkopošana. 

Spēlē piedalās visa klase, kuras skolēni izveido komandas 2–5 dalībnieku sastāvā. Dalībniekiem ir jāaizpilda spēles vietnē atrodamā pieteikuma anketa un jāsaņem bezmaksas spēles kods, jālejuplādē lietotne «RoadGames» un jāievada saņemtais kods. Noslēdzoties spēlei, katrs spēlētājs varēs uzzināt savu rezultātu un salīdzināt to ar pārējiem spēlētājiem.

«Ģeoinženieri» varēs spēlēt Valmierā, Ogrē, Rēzeknē, Jelgavā un Ventspilī, un uz visām spēles atrašanās vietām ir iespējams nokļūt ar sabiedrisko transportu. 

Spēli izveidojusi Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācija sadarbībā ar SIA «Roadgames Latvia», Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultāti (BIF), Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju augstskolu un nozares uzņēmumiem. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. marts plkst. 18:12

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi