Gadskārtējās jauniešu Tehniskās jaunrades dienās varēs iejusties inženieru ādā

9. novembris, 2016

Latvijas jauniešu Tehniskās jaunrades dienās 26. novembrī Rīgā un 10. decembrī Daugavpilī ikviens varēs iejusties inženieru ādā.

Tehniskās jaunrades dienās, kas notiek jau astoto gadu, var piedalīties jaunieši vecumā no 10 līdz 23 gadiem.

Darboties varēs «Robotikas darbnīcā» – šogad dalībniekiem tiek solīts kas nebijis. «Ķīmijas laboratorijā» būs iespēja izmēģināt «Saturna koka audzēšanu», bet «Mehānikas praktikuma» apmeklētāji varēs konstruēt katapultu. Savukārt «Elektrostacijā» jaunieši radīs savu elektronisko metamo kauliņu, kas noderēs tad, kad galda spēlēs būs pazaudēti visi kauliņi. Tāpat varēs vērot, kā apzeltī lietas, arī stikla dubultlaušanu un Neņūtona šķidruma brīnumus.

Tie, kuri mājās no makaronu paciņas un līmes būs uzkonstruējuši 55 cm garu spageti tiltu, varēs pārbaudīt tā izturību, sacenšoties ar sava vecuma jauniešiem par izturīgākā tilta īpašnieka titulu.

Papildus darbnīcām paredzēti arī aizraujoši fizikas un ķīmijas eksperimenti. Varēs uzzināt vairāk par inženierzinātņu studiju iespējām, tehniskās jaunrades pulciņiem, kuros iegūt praktiskas tehniskās zināšanas, un pārliecināties par inženierzinātņu radošo dabu, iztaujājot pašus studentus.

Tehniskās jaunrades dienas ik gadu pulcē ap 4700 dalībnieku no visas Latvijas. To mērķis ir rosināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm.

Pieteikuma anketu līdzdalībai vienā vai vairākās disciplīnās, kā arī sīkāku informāciju var atrast pasākuma mājaslapā www.tjd.lv vai facebook.com/TJDienas

Pieteikuma anketas: ej.uz/TJDRiga un ej.uz/TJDDaugavpils.

Dalībnieku reģistrācija 26. novembrī Rīgā, Skolēnu pilī K. Barona ielā 99 un 10. decembrī Daugavpilī, RTU filiālē, būs no plkst. 11.30. Darbnīcas darbosies no plkst. 12 līdz 14 un no plkst. 15 līdz 17.

Līdzdalība pasākumos ir bez maksas.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

9. novembris, 2016 plkst. 15:08