Foruma «Izglītības sistēma un darba tirgus» saturiskie materiāli

4. jūnijs, 2021

Kā Latvijas izglītības sistēma nodrošina Latvijas tautsaimniecību ar nepieciešamajiem speciālistiem – šis ir galvenais jautājums, uz kuru atbildes tiek meklētas izglītībai un nodarbinātībai veltītajā forumā «Izglītības sistēma un darba tirgus», kas no 21. maija līdz 4. jūnijam trīs ciklos norisinās tiešsaistē. Ar forumā izteiktajām idejām un priekšlikumiem, kā arī procesu analīzi ir iespējams iepazīties apkopotajos foruma materiālos.

Katra foruma diena ir veltīta noteiktam tematam – pamatizglītībai un vidējai izglītībai, augstākajai un profesionālajai izglītībai, kā arī pieaugušo izglītībai un pārkvalifikācijai.

Foruma pirmajā dienā, 21. maijā, notika diskusija par pamatizglītību un vidējo izglītību. Dalībnieki tika iepazīstināti ar izglītības sistēmas mērķi, un nozares eksperti stāstīja par aktualitātēm vidējās izglītības iestādēs, skolotāju piesaisti un sagatavotību, kā arī eksakto priekšmetu nodrošināšanu un risinājumiem sistemātiskā līmenī. Noslēgumā norisinājās diskusija par skolēnu izvēles vadīšanu un izglītības sistēmas mērķu realizāciju.

Otrajā dienā, 28. maijā, uzmanības centrā bija augstākā un profesionālā izglītība. Dalībnieki tika iepazīstināti ar šo līmeņu izglītības rezultātiem, nozīmi un izaicinājumiem, savukārt diskusijā tika pārrunāts, kā nodrošināt izglītības mērķu sasniegšanu un sasaisti ar darba tirgu.

Trešā diena, 4. jūnijs, būs veltīta pieaugušo izglītībai un pārkvalifikācijai. Dalībnieki uzzinās par pašreizējo pieredzi, izaicinājumiem un nākotnes plāniem pieaugušo izglītības nodrošināšanā, bet diskusijā tiks meklētas atbildes uz jautājumiem, kā pilnveidot pieaugušo izglītības sistēmu Latvijā un kādas zināšanas un prasmes būtu nepieciešams nodrošināt.

Forums tiek organizēts, realizējot Eiropas Sociālā fonda finansēto projektu Nr. 8.2.3.0/18/A/012 «Rīgas Tehniskās universitātes efektīvas pārvaldības attīstība».

Visi video skatāmi RTU Youtube kontā.

4. jūnijs, 2021 plkst. 8:24