Eseju konkurss par Eiropas Parlamenta vēlēšanām

22. aprīlis, 2009

Jauniešu organizācija Next Media Group (NMG) kopā ar Eiropas Savienības neformālās izglītības programmu «Jaunatne darbībā» izsludina eseju konkursu par Eiropas parlamenta vēlēšanām.

22.04.2009.

Esejas tēma – «Kāpēc es balsošu (nebalsošu) Eiropas Parlamentavēlēšanās?». Projekts ir adresēts Latvijas jaunatnei, konkursā varpiedalīties LR pilsoņi no 18 līdz 25 gadiem. Galvenā konkursa balva – portatīvais dators. Žūrijā ietilpst: iknedēļas avīzes «МК-Латвия»galvenā redaktore Jūlija Sokolova, Rīgas 13. vidusskolas direktoreLudmila Krutikova, publiciste un ikdienas avīzes Neatkarīga Rīta Avīzegalvenā redaktora vietniece Elita Veidemane, portāla Delfi.Rus galvenais redaktors Anatolijs Golubovs, radiožurnalists Aleksandrs Šunins, Baltijas nodaļas Politiskās konsultēšanas centra «Никколо М»direktore un vienīga no Latvijas Eiropas Politisko KonsultantuAsociācijas locekle Jelena Ekateriničeva, Latvijas Jaunatnes padomesprezidente Eva Ikstena.

Konkurss norisinās plaša projekta «Choose your future – vote for Europe»(«Izvēlies savu nākotni – balso par Eiropu») ietvaros. Projekta mērķis:informēt Latvijas jauniešus par 2009.gada vēlēšanām Eiropas Parlamentā,aktivizēt viņu pilsonisko pozīciju. Projekta auditorija: Latvijas skolu11. – 12. klašu skolēni, studenti, nevalstisku organizāciju locekļi unciti jaunie cilvēki.

Next Media Group vēršas pie plašsaziņas līdzekļiem ar mērķiatbalstīt projektu un savu iespēju robežās paziņot par konkursu.Projekta ietvaros notiks filmas prezentācija par to, ko jauni cilvēkidomā par Eiropas Parlamenta vēlēšanām. Šī filma ar 500 eksemplāruslielu DVD tirāžu tiks izsūtīta uz Latvijas skolām.

Konkursa noteikumi:

• Tēma: «Kāpēc es balsošu (nebalsošu) Eiropas Parlamenta vēlēšanās».
  • Eseju konkursā var piedalīties jebkurš Latvijas Republikas pilsonis vecumā no 18 līdz 25 gadiem.
  • Viens konkursants var atsūtīt tikai vienu eseju.
  • Darba apjoms – līdz 550 vārdiem.
  • Eseja var būt gan latviešu, gan krievu valodā.
  • Eseju nepieciešams nosūtīt uz elektronisko adresi .
  • Žūrija izskatīs tikai tās esejas, kuru autori ir norādījuši savu vecumu, dzīvesvietas adresi, mācību vietu un koordinātes – telefona numuru un elektronisko pastu.
  • Esejas nodošanas pēdējā diena – 2009. gada 25. maijs.

RTU Informācijas centrs

22. aprīlis, 2009 plkst. 9:46