Ēnu dienā skolēni varēs darboties RTU laboratorijās

29. janvāris, 2013

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) 13. februārī – Ēnu dienā – jau otro gadu pēc kārtas atvērs savas laboratorijas skolēniem, aicinot jaunos entuziastus atklāt tehnisko zinātņu noslēpumus un kļūt par zinātnieku «ēnām». Skolēniem būs iespēja programmēt ABB robotu, piedalīties kompozītmateriālu pārbaudes testos, mērīt gaisa kvalitāti un praktiski pamēģināt vēl daudz interesantu lietu.

Uz RTU aicināti 8.–12. klašu skolēni, vairāki pētnieki savās laboratorijās gatavi uzņemt arī skolēnu grupas. Lai kļūtu par RTU zinātnieku «ēnām» līdz 3. februārim mājaslapā www.enudiena.lv jāaizpilda pieteikuma anketa.

RTU piedāvās iepazīt gandrīz visus universitātē pārstāvētos pētījumu virzienus. Piemēram, Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes Telekomunikāciju institūtā skolēni iepazīs un praktiski strādās ar šķiedru optikas pārraides sistēmu simulācijas programmām. Būvniecības fakultātes pētnieku «ēnas» veiks koksnes un citu materiālu nesošo konstrukciju eksperimentālas pārbaudes, kā arī Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūtā mērīs gaisa kvalitāti un uzzinās visu par ēku termogrāfiju. Savukārt skolēnu iecienītākajā Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē plecu pie pleca ar pieredzējušiem zinātniekiem jauniešiem būs iespēja izmēģināt kādu no laboratorijas darbiem modernā Ķīmijas tehnoloģijas procesu un aparātu laboratorijā.

«Pagājušajā gadā Ēnu diena RTU laboratorijās guva ļoti lielu atsaucību, un RTU zinātnieki ar prieku gatavi atkal sastapties ar skolēniem un iepazīstināt viņus ar pētniecības procesu un atklāt zinātnes ciešo saikni ar ikdienas dzīvi. Jūtam, ka iespēja skolas laikā tuvāk iepazīt inženierzinātņu un dabaszinātņu praktisko pusi nostiprina vēlmi arī studijas izvēlēties kādā no šīm jomām. Priecāsimies, ja arī šo Ēnu dienudalībniekus pēc pāris gadiem ieraudzīsim Rīgas Tehniskās universitātes studentu vidū,» saka RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna.

RTU Informācijas centrs

29. janvāris, 2013 plkst. 13:45