Ēnu dienā skolēni sekoja arī RTU zinātnieku gaitām

14. februāris, 2013

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) 13. februārī – Ēnu dienā – jau otro gadu pēc kārtas skolēniem bija iespēja sekot līdzi pētnieku gaitām un viesoties RTU laboratorijās.

Skatīt galeriju

enu_diena_0003.pngUz RTU tika aicināti 8.–12. klašu skolēni, kuriem jau ir padziļinātākas zināšanas tādos mācību priekšmetos kā ķīmija, fizika, matemātika un bioloģija. Interesi par RTU pētnieku «ēnošanu» bija izteikuši 128 skolēni. Ņemot vērā laboratoriju ietilpību un drošības apsvērumus, dalībnieku skaitu nācās ierobežot un tika vērtēti skolēnu pieteikumi un motivācija ēnot tieši pētniekus un Ēnu dienā universitāte uzņēma 42 interesentus.

«Izvēlējosēnot RTU pētnieku, jo mani interesē zinātne un vēlējos uzzināt, kā pētniecība norit ikdienā. Domāju, ka nebūs tik sarežģīti, bet izrādījās,ka priekšzināšanas eksaktajos priekšmetos tomēr noderēja, jo bija iespēja veikt arī praktiskos darbus. Tas, ko nezināju vai līdz galam neizpratu, mani mudina meklēt atbildes un izpētīt vēl sīkāk. Tagad esmu pārliecināta, ka mana nākotne būs saistīta ar zinātni,» tā par aizvadītodienu RTU un gūtu pieredzi stāsta skolniece, kura ēnoja Būvniecības fakultātes pētnieku.

RTU piedāvāja iepazīt gandrīz visus universitātē pārstāvētos pētījumu virzienus. Piemēram, Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes Telekomunikāciju institūtā skolēni iepazināsun praktiski strādāja ar šķiedru optikas pārraides sistēmu simulācijas programmām. Būvniecības fakultātes pētnieku «ēnas» veica koksnes un citumateriālu nesošo konstrukciju eksperimentālas pārbaudes, kā arī Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūtā mērīja gaisa kvalitāti unuzzināja visu par ēku termogrāfiju. Savukārt skolēnu iecienītākajā Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē plecu pie pleca ar pieredzējušiem zinātniekiem jauniešiem bija iespēja izmēģināt kādu no laboratorijas darbiem modernā Ķīmijas tehnoloģijas procesu un aparātu laboratorijā.

RTU Informācijas centrs

14. februāris, 2013 plkst. 14:54