Ēnu dienā ēnos arī Rīgas Tehniskajā universitātē

7. februāris, 2017

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) trešdien, 15. februārī, piedalīsies Ēnu dienā, lai iepazīstinātu 9.–12. klašu skolēnus ar inženiera profesijas priekšrocībām un izaicinošo ikdienu. Ēnu dienā RTU darbiniekus pieteikušies ēnot vairāk nekā 60 skolēnu, kuri varēs iemēģināt roku savdabīgu eksperimentu izstrādē, sintēžu veidošanā universitātes laboratorijās, kā arī piedalīties elektronisko shēmu izgatavošanā.

Ēnu dienā piedalīsies visu tehnisko virzienu RTU fakultāšu zinātniskie institūti un laboratorijas, skolēniem piedāvājot iepazīt universitātē pārstāvētos pētījumu virzienus, kā arī RTU administratīvās struktūras.

Tā, piemēram, RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Lietišķās ķīmijas institūtā skolēni varēs gatavot izejvielas, veikt sintēzes un apskatīt dažādus tumsā spīdošus savienojumus, savukārt RTU Dizaina fabrikā ēnotāji tiks iepazīstināti ar iespaidīgajām 3D drukas ierīcēm un lāzeriekārtām. RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Industriālās enerģētikas un elektrotehnikas institūtā ēnotājiem tiks dota iespēja izgatavot elektronisko shēmu, savukārt RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes Radioelektronikas institūtā ēnām ar modelēšanas programmas COMSOL palīdzību būs pat iespēja uzkarsēt kartupeli, kā arī modelēt dažādus interesantus objektus.

Ēnu diena ir pasaulē atzīta «Junior Achievement» karjeras izglītības programma 1.–12. klašu skolēniem, lai iepazīstinātu jauniešus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, palīdzot jau laikus izvēlēties profesiju un sagatavoties darba tirgum.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

7. februāris, 2017 plkst. 9:49