Elektroniski studijām RTU, LU, LLU pirmajā dienā pieteikušies vairāk nekā 1200 reflektantu

13. jūlijs, 2010

Pirmajās 24 stundās, kopš darbu sākusi vienotā elektroniskās pieteikšanās sistēma pamatstudiju programmām Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), Latvijas Universitātē (LU) un Latvijas Lauksaimniecības universitātē (LLU) pieteikušies vairāk nekā 1200 reflektantu.

13.07.2010.

Savukārt gandrīz 100 topošo studentu jau ir pilnībā noformējuši savu pieteikumu studijām.

Kā ziņots, Valsts reģionālās attīstības aģentūra (VRAA) sadarbībā ar RTU, LU, LLU ir izveidojusi vienotu sistēmu un jaunu e-pakalpojumu «Elektroniska pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās», kas topošajiem studentiem dod iespēju pieteikumu studijām iesniegt jebkurā no trim universitātēm un pieteikties uz jebkuru no šo trīs universitāšu piedāvātajām pamatstudiju programmām.

Pieteikties var gan elektroniski no 12. jūlija līdz 27. jūlijam, izmantojot e-pakalpojumu Latvijas valsts portālā «www.latvija.lv», gan arī klātienē jebkurā universitātē no 19. jūlija līdz 27. jūlijam.

Jaunās sistēmas un e-pakalpojuma priekšrocības ir vienota pieteikšanās maksa – 20 latu – neatkarīgi no universitāšu un izvēlēto studiju programmu skaita. No reģistrācijas maksas ir atbrīvoti bāreņi un 1. grupas invalīdi, uzrādot apliecinošus dokumentus.

Pieteikumā var norādīt līdz 20 studiju programmām, ko savirknējot vēlamajā prioritāšu secībā, konkursa rezultātā reflektants tiks uz augstāko prioritāti, kurai kvalificējies. Līdz 27. jūlijam reflektantiem portālā «www.latvija.lv» ir iespēja mainīt izvēlēto studiju programmu prioritāšu secību, un līdz pat gala rezultātu saņemšanai – arī iespēja sekot līdzi provizoriskajiem konkursa rezultātiem. Konkursa rezultāti tiks izziņoti e-pastā un īsziņās.

Pēc e-pieteikšanās reflektantam ir jāierodas vienā no tuvākajiem augstskolas uzņemšanas punktiem, lai apliecinātu savu identitāti. Paziņojumu par uzņemšanu studiju programmā reflektants saņems 2. augustā uz mobilo tālruni vai elektronisko pastu. Pēc paziņojuma saņemšanas studentam būs jāierodas augstskolā, lai reģistrētos studijām.

RTU Informācijas centrs

13. jūlijs, 2010 plkst. 17:49