Eksperti RTU aktualizē būtiskus kiberdrošības jautājumus

21. marts
.
.
.

Lai Rīgas Tehniskās universitātes studentus, mācībspēkus un pētniekus iepazīstinātu ar industrijas skatījumu uz mūsdienu situāciju kiberdrošībā, kā arī ar esošo problēmu risinājumu ceļiem un nākotnes izaicinājumiem, 19. martā RTU auditoriju mājā «Domus auditorialis» norisinājās seminārs «RTU kiberdrošības ainava», kurā notika diskusijas par aktualitātēm kiberdrošības jomā. 

Seminārā eksperti dalījās zināšanās un pieredzē dažādos tematos. Piemēram, RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes (DITEF) asociētais profesors Andrejs Romanovs stāstīja par aktualitātēm kiberdrošības izglītībā, savukārt Aizsardzības ministrijas Eiropas Savienības kiberdrošības jautājumu nodaļas vadītājs un projekta «Nacionālais koordinācijas centrs – Latvija» (NCC-LV) pārstāvis Mihails Potapovs sniedza ieskatu Latvijas kiberdrošībā. Savukārt Gintars Pelenis no uzņēmuma «Check Point Software Technologies Ltd» rosināja aizdomāties par  mākslīgā intelekta ietekmi uz kiberdrošību, bet Aigars Leončiks no uzņēmuma «Fortinet Baltics» ieskicēja kiberdrošības risinājumu attīstības virzienus un tendences. 

Nākotnē plānots šādus seminārus rīkot regulāri, jo kiberdrošības aspekti kļūst aizvien aktuālāki, līdz ar to sabiedrības informēšana un izglītošana šajos jautājumos ir kritiski svarīga. 

Semināru organizēja RTU DITEF Informācijas tehnoloģijas institūts sadarbībā ar Eiropas Kiberdrošības kompetenču centra Nacionālo koordinācijas centru (NCC-LV) un industrijas pārstāvjiem – «Check Point Software Technologies Ltd» un «Fortinet Baltics».  

NCC-LV projekts tiek īstenots Latvijas Aizsardzības ministrija programmā «Digitālā Eiropa», un to līdzfinansē Eiropas Savienība.

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

21. marts plkst. 14:59

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi