Eksperti augstu novērtējuši RTU IT studentu sniegumu

3. decembris, 2010

«Eksperti augstu novērtēja RTU studentu darbu kvalitāti,» pēc 2. decembrī notikušajām prezentācijām, kuru laikā studiju programmas «Informācijas tehnoloģija» maģistranti prezentēja pašu izstrādātas sistēmas «Latvijas Mobilā telefona», «Latvenergo», «Latvijas valsts mežu», «Uniso» un «Accenture Latvija» IT direktoriem, atzīst RTU profesors Jānis Grabis.

02.12.2010.  Skatīt galeriju

prezentacijas_ditf.jpgStudentu prezentācijas industrijas vadošām personām, kuras pārvalda desmit miljonu latu lielus gada budžetus, RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātē tika organizētas studiju kursa «Informācijas tehnoloģijas projektu vadība» ietvaros. Šādā veidā studenti aizstāvēja studiju projektus, kuru laikā izstrādāja elektronisku komandējumu noformēšanas sistēmu risinājumus.

Studiju programmu vērtēšana ar industrijas vadošo personu līdzdalību tika organizēta RTU Informācijas tehnoloģijas institūtam, sadarbojoties ar «Accenture Latvija» programmas «Accenture Connect» ietvaros.

«Studentiem tika sniegta unikāla iespēja nepastarpināti mācīties no industrijas vadošajiem speciālistiem, kuri ikdienā pārvalda desmitiem miljonu vērtus projektus. Savus darbus 2. decembrī prezentēja 10 grupas studentu. Lai atdarinātu visas darbības, kuras vajadzīgas reālos darba apstākļos, prezentāciju laikā tika maksimāli nosimulēts tendera komisijas darbs. Eksperti augstu novērtēja studentu darbu kvalitāti,» stāsta J. Grabis.

Maģistra profesionālo studiju programmu «Informācijas tehnoloģija» RTU īsteno kopš 2005. gada. Tās mērķis ir sagatavot speciālistus IT nozarē ar padziļinātām zināšanām  aparatūras, programmatūras un integrēto risinājumu ieviešanā biznesa vidē. Liela vērība tiek pievērsta sadarbībai ar informācijas tehnoloģijas jomā strādājošiem uzņēmumiem, tāpēc studiju programmas īstenošanas aktivitātēs ir iesaistījušies pārstāvji no «Accenture Latvija», «TietoEnator», «Aston Baltic», «Microsoft Latvia», «SAP Latvia» un citiem uzņēmumiem. Katru gadu studiju programmu absolvē 20 līdz 25 studenti. Projekta vadības semestra kursa vieslektors studiju programmā «Informācijas tehnoloģija» ir «Accenture Latvija» vadītājs Maksims Jegorovs.

«Accenture» ir starptautisks vadības konsultāciju, tehnoloģisko pakalpojumu un ārpakalpojumu uzņēmums. Tā filiāle «Accenture Latvija» nodarbojas ar IT konsultācijām – dažādu programmu nodrošinājumu, izstrādi, ieviešanu un uzturēšanu, kā arī ir viens no lielākajiem darba devējiem datorzinātņu un informācijas tehnoloģijas studiju absolventiem Latvijā.

RTU Informācijas centrs

3. decembris, 2010 plkst. 11:37