«EIT Informācijas dienā 2019» informēs par atbalsta rīkiem inovācijām

20. marts, 2019

Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts (European Institute of Innovation and Technology – EIT), Izglītības un zinātnes ministrija un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) aicina uz EIT Informācijas dienas konferenci, kas 28. martā notiks RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, Ķīpsalas ielā 6.

Pasākumā EIT kopiena iepazīstinās ar aktivitātēm Latvijā un Eiropā, sniedzot uzņēmējiem, pētniekiem un citiem interesentiem informācija par sadarbības iespējām.

EIT atbalsta jaunas idejas, apvienojot vadošos uzņēmumus, universitātes un pētniecības centrus, lai veidotu pārrobežu partnerības jeb inovāciju kopienas. Šobrīd EIT ir astoņas inovāciju kopienas. Inovācijas kopiena EIT Climate-KIC izstrādā piedāvājumus, lai mazinātu klimata pārmaiņu sekas, EIT Digital vada Eiropas digitālo pārveidošanos. Tikmēr EIT InnoEnergy pievēršas ilgtspējīgas enerģijas mērķim, EIT Health uzlabo Eiropas iedzīvotāju dzīves kvalitāti, kā arī veselības un sociālās aprūpes sistēmu ilgtspēju. EIT Raw Materials nodrošina piekļuvi izejvielām, to pieejamību un ilgtspējīgu izmantošanu tautsaimniecības un iedzīvotāju labā, EIT Food ierindo Eiropu pārtikas inovācijas un ražošanas globālās revolūcijas centrā, EIT Manufacturing stiprina un palielina Eiropas apstrādes rūpniecības konkurētspēju, bet EIT Urban Mobility piedāvā ilgtspējīgus risinājumus mobilitātei pilsētās.

EIT Informācijas dienā piedalīsies izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja v.i. Andris Kužnieks, EIT valdes locekle un zinātnes tehnoloģiju parka «Sunrise Valley» izpilddirektore Laima Kauspadiene, EIT direktora v.i. Martins Kerns (Martin Kern) un citi.

RTU ir EIT klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate-KIC» partneris kopš 2016. gada. Aktivitātes Latvijā organizē RTU Dizaina fabrikas «EIT Climate-KIC Hub Latvia».

Aicinām Jūs apmeklēt EIT Informācijas dienu, iepazīties ar astoņu EIT inovāciju kopienu pārstāvjiem un piedalīties diskusijās par to, kā sadarbība ar EIT kopienu var veicināt inovāciju radīšanu Latvijā. Pasākums norisināsies angļu valodā. Dalība pasākumā ir bez maksas. Lūdzam reģistrēties šeit: https://ej.uz/EITAwarenessDay2019

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

20. marts, 2019 plkst. 13:17