Eiropas Tehnoloģiju universitātes konsorcija rektori paraksta nodomu protokolu par pētniecības institūtu izveidi zinātnes attīstībai

9. novembris, 2021
.
.
.
EUt+ universitāšu rektori parakstīja nodomu protokolu par Eiropas par pētniecības institūtu, pētniecības atbalsta ofisa un doktorantūras pētniecības skolas izveidi.

No 2. līdz 6. novembrim Darmštates Lietišķo zinātņu universitātē Vācijā norisinājās Eiropas Tehnoloģiju universitātes (EUt+) trešā konsorcija klātienes tikšanās. Tās laikā norisinājās nepieciešamā sagatavošanās, lai visas astoņas projektā iesaistītās universitātes varētu izveidot vienotu Eiropas universitātes modeli. 

EUt+ projektā apvienojušās astoņas Eiropas universitātes – Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Darmštates Lietišķo zinātņu universitāte (Vācijā), Truā Tehnoloģiju universitāte (Francijā), Sofijas Tehniskā universitāte (Bulgārijā), Kipras Tehnoloģiju universitāte (Kiprā), Dublinas Tehnoloģiskā universitāte (Īrijā), Kluža-Napokas Tehniskā universitāte (Rumānijā) un Kartahenas Politehniskā universitāte (Spānijā).

Viens no būtiskākajiem konsorcija mērķiem patlaban ir vienota Eiropas grāda izveide telekomunikāciju un mehānikas jomā. EUt+ studentiem to plānots piedāvāt 2022. gada rudens semestrī. Šim mērķim atvēlēta iniciatīvas trešā darba paka (WP3), kurā aktīvi iesaistījušās gan attiecīgās RTU fakultātes, gan RTU Studiju departaments. 

Savukārt EUt+ universitāšu rektori tikšanās laikā parakstīja nodomu protokolu par Eiropas par pētniecības institūtu, pētniecības atbalsta ofisa (EUt+ Research Office) un doktorantūras pētniecības skolas (EUt+ Graduate Research School) izveidi. Šī vienošanās dos iespēju aktīvi veicināt vienotas partneru pētniecības aktivitātes, ļaujot apvienot resursus un infrastruktūru, lai kļūtu par atskaites punktu pētniecībai Eiropā. Balstoties uz nodomu protokolu, EUt+ plānots izveidot Eiropas Kultūras un tehnoloģiju laboratoriju (ECT Lab+), Eiropas Tehnoloģiju universitātes nanomateriālu un nanotehnoloģiju institūtu (EUTINN), EUt+ Ilgtspējas laboratoriju,  Eiropas Pedagoģiskās darbības laboratoriju (ELaRA) un EUt+ Datu zinātnes pētniecības institūtu.

Paralēli Darmštatē tikās arī universitāšu pārstāvji, kuri darbojas citās EUt+ izveides darba pakās –  WP5 turpina veicināt EUt+ studentu un personāla mobilitātes, WP6 atbild par infrastruktūras integrāciju un šī procesa veiksmīgai norisei nepieciešamajiem IT risinājumiem, WP7 aktīvi strādā pie EUt+ zīmola atpazīstamības veicināšanas un EUt+ darbības paplašināšanas globālā mērogā, kā arī ar uzņēmumiem tiek veidotas stratēģiskās partnerības EUt+ studentu prakses nodrošināšanai. Savukārt WP8 notiekošās aktivitātes veicina EUt+ izplatību un ilgtspēju, piemēram, jaunu projektu un papildu finansējuma piesaistīšanu EUt+ konsorcijam. 

Darmštates tikšanās laikā iniciatīvas partneriem tika dota arī iespēja labāk iepazīt uzņemošo universitāti, apmeklējot Darmštates Lietišķo zinātņu universitātes fakultātes un laboratorijas.

Darmštates sanāksme bija nozīmīgs atskaites punkts, jo tā notika tieši gadu pēc EUt+ iniciatīvas īstenošanas uzsākšanas 2020. gada 1. novembrī. Gada laikā sasniegti daudzi nozīmīgi mērķi, un visi partneri ir apņēmušies turpināt ieguldīt laiku un resursus, kas nepieciešami EUt+ izveidei.

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

9. novembris, 2021 plkst. 9:43

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi