Eiropas tehnoloģiju universitāšu alianse paplašinās, piepulcinot devīto partneri – augstskolu no Itālijas

27. jūlijs, 2023
.
.
.

Eiropas universitāšu konsorcijam turpinot veidot Eiropas Tehnoloģiju universitāti (EUt+), līdzšinējām astoņām partneruniversitātēm piepulcinot Itālijas augstskolu – University of Cassino and Southern Lazio (UNICAS), kura oficiāli aliansei pievienosies 1. novembrī – datumā, kas iezīmēs EUT+ darbības ceturtā gada sākumu. Nesen arī Eiropas Komisija (EK) ir apstiprinājusi finansējumu EUT+ nākamajam periodam, kurā partneri turpinās EUT+ veidošanu. 

«Mūsu pieteikumā bija iekļauta spēcīga vīzija, kas balstīta pirmo trīs alianses darbības gadu pieredzē. To atzina arī eksperti, kuri EUt+ 2023. gada projekta pieteikumam piešķīra 96 no 100 punktiem,» saka EUt+ ģenerālsekretārs Timothée Toury. Aliansei piesaistot devīto partneri, EUT+ ir izpildījusi EK aicinājumu paplašināt jau esošos konsorcijus. 

«Mēs kļūsim par EUt+ universitātes pilsētiņu Itālijā,» teic UNICAS rektors Marco Dell'Isola. UNICAS dibināta 1979. gadā, atrodas ģeogrāfiski stratēģiskā vietā starp Romu un Neapoli un lielu daļu savas darbības koncentrē tehnoloģiju un inženierzinātņu jomā. Universitātē studē 7500 studenti un ir nodarbināti 280 profesori un pētnieki, kā arī 250 administratīvie darbinieki. 

UNICAS ir pieci departamenti – būvniecības un mašīnzinību, elektrotehnikas un informācijas tehnoloģiju, ekonomikas un tiesību zinātņu, humanitāro zinātņu un filozofijas, kā arī sabiedrības un veselības zinātņu, kas piedāvā dažādas bakalaura, maģistra un doktorantūras studiju programmas, no kurām daļa tiek pilnībā īstenota angļu valodā.

Jaunā partnere ir ļoti aktīva pētniecībā un ir pierādījusi spēju pārvaldīt lielu skaitu izbraucošo un iebraucošo studentu. UNICAS atbalsta redzējumu «cilvēks vispirms» (human first) un EDI (Equality, Diversity, Inclusion), kā arī starpdisciplināru pieeju tehnoloģijām.

UNICAS, īpaši abu inženierzinātņu departamentu, pētnieku spēja piesaistīt finansējumu izciliem valsts un starptautiskajiem projektiem, kā arī aktivitāte tehnoloģiju pārneses jomā UNICAS padara par patiesi starptautisku izglītības, pētniecības un sabiedriskās iesaistes universitāti. 

EUt+ ir izveidojusi skaidru stratēģiju, lai palīdzētu jaunajai partnerei iejusties aliansē un sniegt savu devumu EUT+ attīstībā. UNICAS ir apliecinājusi pilnīgu atbalstu EUt+ misijai, apņemšanos īstenot apvienošanās procesu, iekšējo un ārējo ieinteresēto pušu atbalstu šim procesam, kā arī gatavību veikt nepieciešamās izmaiņas un reformas. Piesaistot UNICAS, aliansē tiek stiprināts dalībnieku ģeogrāfiskais līdzsvars, jo EUT+ līdz šim bija mazāka pārstāvniecība Eiropas dienvidos. 

Līdz šim EUT+ apvienoja astoņas Eiropas universitātes – RTU, Darmštates Lietišķo zinātņu universitāti, Dublinas Tehnoloģisko universitāti, Kartahenas Politehnisko universitāti, Kipras Tehnoloģiju universitāti, Klužas-Nopokas Tehnisko universitāti, Sofijas Tehnisko universitāti un Truā Tehnoloģiju universitāti. Tagad, kad aliansei ir pievienosies devītā partneruniversitāte, EUT+ apvienos vairāk nekā 100 000 studentu. Alianses mērķis ir sniegt ieguldījumu Eiropas nākotnē, izveidojot iekļaujošu augstākās izglītības apvienību, kur ikviens var iegūt augstāko izglītību inženierzinātnēs. Ilgtermiņā konsorcijs sevi redz kā federatīvu veidojumu, kura dalībnieki ir integrējušies samērā cieši – konsorcijs ir viena juridiskā persona, kurai ir vienotas finanses un vienoti studiju un zinātnes procesi. 
 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

27. jūlijs, 2023 plkst. 13:50

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi