Eiropas studenti Rīgā ģenerē biznesa idejas Baltijas jūras reģionam

13. aprīlis, 2010

Visas nedēļas garumā, līdz 18. aprīlim, Rīgā pulcējas 60 studenti no Vācijas, Lielbritānijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Latvijas, lai mācībspēku vadībā iegūtu priekšstatu un zināšanas par uzņēmējdarbības vidi jaunajā Eiropā un ģenerētu biznesa idejas Baltijas jūras reģionam.

13.04.2010.  Skatīt galeriju

Visu nedēļu studenti klausās lekcijas par Baltijas jūras reģiona uzņēmējdarbības vidi un tās izmaiņām pēc vairāku Austrumeiropas valstu iestāšanās Eiropas Savienībā, par finanšu tirgu, biznesa finansēšanu, mārketingu, starpkultūru menedžmentu un komunikāciju, inovāciju menedžmentu, klientu attiecību vadīšanu, kā arī piedalās dažādās simulācijās, aktīvi strādā darba grupās un veido prezentācijas, kurās atspoguļos savu redzējumu attiecībā un uzņēmējdarbības attīstību reģionā.

Papildinot teorētiskajās nodarbībās gūtās zināšanas, studentiem tiek dota iespēja iepazīties arī ar reāliem Baltijas jūras reģiona uzņēmumiemun institūcijām, dodoties mācību ekskursijās uz Swedbank, Latvijas Bankas Naudas glabātavu, AS «Latfood» «Ādažu čipsu» ražotni u. c.

Intensīvo studiju programmu Eiropas studentiem «Making business work in the new Europe – developing and transferring business knowledge in the Baltic Sea Region» organizē Rīgas Tehniskā universitāte (RTU). Tā notiek Eiropas Savienības studentu apmaiņas programmas «Erasmus»ietvaros.

«Intensīvā studiju programma Eiropas jauniešiem sniedz priekšstatu par Baltijas jūras reģiona un, jo īpaši, par Latvijas uzņēmējdarbības un akadēmisko vidi. Īstenojot šo programmu, RTU mācībspēki cer ne vien izveidot ciešus kontaktus ar citu Eiropas universitāšu studentiem un mācībspēkiem, bet arī uzlabot Latvijas uzņēmējdarbības klimatu un sniegtstimulu inovatīvām biznesa idejām,» stāsta RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes profesore Elīna Gaile-Sarkane.

Intensīvo studiju programmā piedalās studenti un mācībspēki no RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes, Londonas Dienvidkrasta universitātes (Lielbritānijā), Ilmenavas Tehniskās universitātes (Vācijā), Šauļu Universitātes (Lietuvā), Tallinas Tehniskās universitātes (Igaunijā) un FEI Foretagsekonomiska Institutet (Zviedrijā).

RTU Informācijas centrs

13. aprīlis, 2010 plkst. 11:50