Eiropas Komisijas Tirdzniecības ģenerāldirektora Deivida O’Salivana vieslekcija

28. maijs, 2010

Ceturtdien, 17. jūnijā, plkst. 15 Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), Kaļķu ielā 1–201, notiks Eiropas Komisijas Tirdzniecības ģenerāldirektora Deivida O’Salivana (David O’Sullivan) vieslekcija «Eiropas Savienības kopējā tirdzniecības politika: problēma vai risinājums» («EU Trade Policy: problem or solution»).

28.05.2010.

D. O’Salivans ir studējis ekonomiku un socioloģiju Dublinas Trīsvienības koledžā (Trinity College Dublin) un diplomātiju Eiropas koledžā (College of Europe) Brigē. Savu karjeru O’Salivans uzsācis Īrijas ārlietu departamentā, vēlāk darbojies dažādās Eiropas Savienības (ES) institūcijās, tostarp, arī ieņēma Eiropas Komisijas (EK) ģenerālsekretāra amatu. Kopš 2005. gada D. O’Salivans veic EK Tirdzniecības ģenerāldirektorāta vadītāja pienākumus.

Pusotru stundu garajā vieslekcijā RTU D. O’Salivans mēģinās rast atbildes uz jautājumiem vai ES kopējā tirdzniecības politika ir problēma vai risinājums Eiropas konkurētspējas paaugstināšanai pasaules ekonomiskās recesijas laikā. Lekcijas laikā tiks apskatīti tādi jautājumi kā tirdzniecības liberalizācija, ES brīvās tirdzniecības līgumu nozīme, kā arī tirgus pieejamības jautājumu risināšanas iespējas trešo valstu tirgos.

Lekcija notiks angļu valodā un dalība tajā ir bezmaksas. Klausītājiem būs iespēja piedalīties diskusijā un uzdot jautājumus. Diskusijās aicināti piedalīties ne tikai RTU ekonomikas nozares studenti un mācībspēki, bet ikviens, kuru interesē ES kopējās tirdzniecības un ekonomiskās sadarbības jautājumi.

Pirms vieslekcijas plānota O’Salivana kunga tikšanās ar RTU vadību – rektoru Ivaru Knētu, zinātņu prorektoru Leonīdu Ribicki, kancleru Ingaru Eriņu un Inženierekonomikas un vadības fakultātes dekānu Remigiju Poču.

17.–18. jūnijā D. O’Salivans viesosies Latvijā, lai piedalītos 17. jūnijā Ekonomikas ministrijas un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras organizētajā biznesa forumā ar Latvijas uzņēmējiem. 18. jūnijā paredzētas tikšanās ar LR ekonomikas ministru A. Kamparu un Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem.

28. maijs, 2010 plkst. 11:05