Eiropas kauss svarbumbu celšanā

17. maijs, 2010

Lietuvas pilsētā Šauļi no 13. līdz 16. maijam norisinājās Eiropas kauss svarbumbu celšanā, kur tika pārstāvēti astoņu valstu sportisti divcīņas un garā cikla vingrinājumos. Sīvākā konkurence bija par sudraba un bronzas godalgām, jo Krievijas komanda šobrīd ir stiprākā. Taču arī mūsu komanda izcīnīja zeltu garā cikla vingrinājumā un uzlaboja Latvijas rekordu (LR) V. Ginko (-105kg) fiksējot 86 reizes.

17.05.2010.

Latvijas izlasi pārstāvēja divi RTU studenti Kaspars Kroičs un Andrejs Makuha. Kaspars (-85kg) laboja LR divcīņa raušanas vingrinājumā fiksējot 32 kg svarbumbu 10 min. laikā 124 reizes, taču ar to bija par maz, lai izcīnītu vietu uz goda pjedestāla. K. Kroičs to izdarīja nākamajā dienā garajā ciklā izcīnot bronzu.  A. Makuha (-63kg) arī laboja LR divcīņā grūšanas vingrinājumā fiksējot 2x32 kg svarbumbas 76 reizes un garajā ciklā 33 reizes un izcīnīja divas sudraba medaļas. Latvijas komanda ierindojās otrajā vietā pieaugušo un junioru kopvērtējumā, pārspējot spēcīgās Kazahstānas un Ukrainas komandas.

RTU Sporta klubs

komanda_svarbumbisti_2010.jpg