Eiropas eksperti tiksies starptautiskajā būvniecības kvalitātes konferencē Rīgā

8. novembris, 2016

Piektdien, 25. novembrī, plkst. 10 viesnīcā «Radisson Blu Hotel Latvija», Elizabetes ielā 55, sāksies ikgadējā starptautiskā būvniecības kvalitātes konference «Nacionālās politikas loma būvniecības kvalitātes nodrošināšanā Latvijā un Eiropā», kurā uzstāsies arī Eiropas Būvniecības kontroles konsorcija (CEBC) prezidents Lorāns Peno (Laurent Peinaud). Konferenci rīko Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) un Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti un Ilgtspējīgas būvniecības padomi.

«Konferences galvenā tēma ir būvniecības nozares politikas izstrāde un piemērošana gan starptautiskā, gan nacionālā līmenī. Tajā pieredzē dalīsies labākie Eiropas būvniecības nozares eksperti. Atskatīsimies arī uz paveikto pēc valdības un būvniecības nozares sadarbības memoranda parakstīšanas šī gada maijā, iezīmējot nākamos soļus būvniecības kvalitātes celšanai Latvijā un nepieciešamos uzlabojumus normatīvos un praksē. Eiropas būvinženieriem joprojām ir vadošā loma pasaules būvniecības nozarē. Runājot par kvalitāti būvniecībā, nevajag izdomāt divriteni no jauna, bet uzklausīt un pārņemt Eiropas valstu labāko praksi un paraugus. Tāds ir šī gada konferences uzdevums, un mēs esam pārliecināti, ka iegūtās atziņas un pieredze būs vērtīga un noderīga Latvijas būvniecības politikas veidotājiem,» norāda BVKB vadītājs Pēteris Druķis.

Dienu pirms konferences, 24. novembrī, Rīgā norisināsies arī CEBC ikgadējā tikšanās, kuru apmeklēs 20 valstu būvniecības eksperti. CEBC pārstāvji uzstāsies būvniecības kvalitātes konferencē «Nacionālās politikas loma būvniecības kvalitātes nodrošināšanā Latvijā un Eiropā», lai dalītos pieredzē un diskutētu par pasaules aktualitātēm nozarē.

Šī būs jau trešā bezmaksas starptautiskā konference par būvniecības kvalitāti Latvijā. Pērn konference bija veltīta būvdarbu kvalitātes valsts kontrolei un būvniecības tirgus uzraudzībai Latvijā un Eiropā.

Konference tiks translēta interneta tiešraidē gan latviešu, gan angļu valodā konferences mājaslapā un ziņu portālā lsm.lv

Papildu informācija.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments