Diskutēs par datos balstītu pilsētu un reģionu pārvaldību

29. septembris, 2023
.
.
.

12. oktobrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrā jau otro gadu norisināsies «Viedo pilsētu konference», kas pulcēs pašvaldību, tehnoloģiju uzņēmumu un akadēmiskās jomas pārstāvjus, lai diskutētu par datos balstītu pārvaldību, pievēršoties dažādu risku apzināšanai saistībā ar civilo aizsardzību un operatīvu sabiedrības informēšanu, klimatneitralitātes mērķu sasniegšanu un mobilitātes plūsmu pilnveidošanu.

Konferences mērķis ir veicināt izpratni par datos balstītu pilsētu pārvaldību, vienlaikus dodot iespēju veidot dialogu dažādu ieinteresēto pušu starpā, lai definētu nākamos soļus arī gudri pārvaldītu reģionu attīstībai. Konferencē dažādu jomu eksperti spriedīs par datu lomu pašvaldību īstenotās aktivitātēs, izvērtējot, vai līdz šim paveiktais ir nesis cerētos augļus sabiedrības drošības, vides un infrastruktūras kvalitātes, kā arī iedzīvotāju labklājības celšanā.  

Pasākuma dalībnieku skaits ir ierobežots, reģistrēties dalībai «Viedo pilsētu konferencē 2023» var līdz 10. oktobrim. Pasākumu būs iespējams vērot arī tiešsaistē RTU Zinātnes un inovāciju centra Facebook lapā. 

Konferenci ievadīs iniciatīvas «NetZeroCities» virzītāji, piedāvājot ieskatu jau paveiktajā un ieskicējot būtiskākās plānotās aktivitātes iniciatīvas mērķu sasniegšanā. Savukārt politikas veidotāji ar pašvaldību pārstāvjiem diskutēs, lai sniegtu ieskatu, cik ļoti ministriju redzējums un vīzija saskan ar pašvaldību reālajiem izaicinājumiem. Savu viedokli un redzējumi sniegs arī Latvijas lielāko tehnoloģiju uzņēmumu un pētniecības organizāciju pārstāvji. Viņi demonstrēs dažādu tehnoloģisku risinājumu potenciālu, kas dotu iespēju uzlabot pilsētu un reģionu iedzīvotāju dzīves kvalitāti un risinātu dažādus ilgtspējas izaicinājumus.

«Lai arī šodienas pasaulē mēs runājam par pilsētām, kuru attīstība izriet no datos balstītiem lēmumiem, to centrā nemainīgi ir cilvēks, nevis tehnoloģijas. Pašvaldību dienas kārtībā ir ne mazums izaicinājumu – klimata izmaiņas, globalizācija, deurbanizācija un citi jautājumi, tāpēc atbilstošu risinājumu meklēšanā ir jāiesaista gan iedzīvotāji, gan pētniecības un augstākās izglītības iestādes, gan arī industrijas pārstāvji, sniedzot tiem iespēju no padomdevējiem kļūt par aktīviem projektu līdzdalībniekiem. Savukārt augstskolām ir jāspēj proaktīvi reaģēt uz mainīgajām pilsētu vajadzībām un izaicinājumiem, piedāvājot inovatīvus risinājumus, lai spertu soļus pretī viedas un cilvēkam draudzīgas pilsētvides veidošanai,» atzīst RTU Inovāciju prorektore Liene Briede. 

«Viedā pilsēta ir gudra un efektīva pašvaldības pārvaldība, domājot gan par šodienu, gan attīstību nākotnē. Tehnoloģijas un sistēmas ir radītas, lai palīdzētu sasniegt izvirzītos mērķus ātrāk, ērtāk un lētāk. Savukārt dati ir pirmais solis ceļā uz viedu pašvaldību, jo ļauj pārraudzīt pašvaldības kopējo saimniecību, sākot no infrastruktūras un gaisa kvalitātes līdz pat iedzīvotāju noskaņojumam. «Tet» pārziņā jau šobrīd ir plašs pakalpojumu klāsts un kompetences, kas ļauj sasniegt Latvijas un Eiropas Savienības prioritāros mērķus tādās jomās kā sabiedrības drošība, civilā aizsardzība, droša sistēmu un datu pārvaldība, datu uzkrāšana un analīze, reģionu attīstība un vides aizsardzība,» saka «Tet» Jaunu biznesu attīstības vadītāja Guna Dātava. 

«Viedo pilsētu konferenci» organizē RTU Zinātnes un inovāciju centrs sadarbībā ar tehnoloģiju uzņēmumu «Tet», atvērto inovāciju kustību «VEFRESH» un Rīgas domi. Pasākuma norisi nodrošina Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) inovāciju kopienas «EIT Urban Mobility» iniciatīva. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

29. septembris, 2023 plkst. 16:54

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi