Diskusija par studenta centrētas izglītības prognozēm Latvijā

27. septembris, 2010

Trešdien, 29. septembrī, plkst. 17 Rīgas Ekonomikas augstskolā, Sorosa auditorijā norisināsies diskusija «Studenta centrēta izglītība Latvijā – realitāte, vīzija un prognozes». Gan studenti, gan mācībspēki un citi interesenti aicināti sniegt idejas par augstākās izglītības virzību un kvalitāti nākotnē, kas balstīts uz studējošo iniciatīvu izglītības apguvē.

27.09.2010.

Diskusija «Studenta centrēta izglītība Latvijā – realitāte, vīzija un prognozes» notiks angļu valodā un tajā piedalīsies Jānis Vētra (Augstākās izglītības padome), Gita Rēvalde (Izglītības un zinātnes ministrija), Anita Līce (Latvijas Darba devēju konfederācija), Sigita Sniķere (Latvijas Izglītības un Zinātnes darbinieku arodbiedrība), Asnate Kažoka (Latvijas Studentu apvienība), kā arī George Konstantinos Charonis (Eiropas Studentu apvienība).

Diskusijumoderēs LSA bijušais prezidents Igors Grigorjevs. Diskusijas dalībniekiprimāri tiks lūgti atbildēt uz šādiem jautājumiem: vai un kā Latvijā tiek īstenota studenta centrēta izglītība, kuras ietvaros būtiska loma ir studentu iniciatīvas un motivācijas izpausmei sadarbībā ar pasniedzējiem; vai nepieciešams studenta centrētu izglītību ieviest vispārēji un kā to paveikt; kā vispārēja studenta centrētas izglītības ieviešana ietekmētu izglītības kvalitāti.

Asnate Kažoka, LSA Akadēmiskā virziena vadītāja: «Izglītības gūšanas procesā students nav tikai ņēmējs, viņš ir partneris. Studiju programmas, lekciju saturs un pasniedzēja pasniegšanas stils ir lielumi, ko var mainīt un pielāgot, bet, lai to spētu izdarīt, studentam ir jāapzinās savas tiesības ierosināt, tikt uzklausītam, vienoties. Tikai mijiedarbojoties ar studentiem un ļaujot viņiem pieņemt pašu izvirzītus izaicinājumus, ir iespējams izaudzināt gudru, patstāvīgi domājošu, radošu, inteliģentu,patriotisku, pārliecinātu Latvijas nākotnes veidotāju. Studenta centrēta izglītība ir milzīgs solis ceļā uz to.»

Atbildes uz šiem jautājumiem būs pieejamas jau pirms diskusijas, bet pilns diskusijas protokols un atbildes uz pārējiem uzdotajiem jautājumiem – mājaslapā jau tuvākajā laikā pēc diskusijas. Par dalību diskusijā lūgums informēt, rakstot uz e-pastu: .

27. septembris, 2010 plkst. 15:51