Disertāciju RTU aizstāvēs ārzemju doktorants

9. februāris, 2011

Ceturtdien, 17. februārī, doktora disertāciju aizstāvēs viens no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) ārzemju doktorantiem, ar gandarījumu informē profesors Ivars Knēts – RTU bijušais rektors un mehānikas nozares promocijas padomes priekšsēdētājs.

08.02.2011.

Darbu, kura tēma ir «Efektīvas apgrieztās metodes moderno kompozītmateriālu īpašību noteikšanai izstrāde un validācija», RTU Būvniecības fakultātes Materiālu un konstrukciju institūtā izstrādājis Miroslavs Vesolovskis (Miroslav Wesolowski). Darba zinātniskais vadītājsir RTU profesors Jevgēnijs Barkanovs.

Disertācijas darbs veltīts moderno kompozītmateriālu izmantošanai specifiskās konstrukcijās, kurās svarīgi samazināt svārstības, kas radušās dažādu slodžu ietekmē. Darba mērķis ir noteikt eksperimentālo unskaitlisko (modelēto) kļūdu avotus dinamisko testu laikā. Izstrādātā metode ievērojami samazinās kļūdu ietekmi uz materiālu īpašību noteikšanu.

Darbā demonstrēta sarežģīta procedūra – svārstību eksperimentāla pārbaude vakuuma kamerā – un pētīta gaisa pretestības ietekme uz konstrukciju dinamiskajiem parametriem. Mērījumi veikti ar modernām lāzeriekārtām.

Iegūtie pētījuma rezultāti ir paredzēti pētniecības laboratorijām, kompozītmateriālu ražotājiem un gala lietotājiem, tādiem kā transporta industrija un būvniecība.

Viens no trijiem darba oponentiem ir Polijas Militārās Tehniskās universitātes profesors Marians Klaštornijs (Marian Klasztorny).

Pēdējos piecos gados RTU ir aizstāvēti šādi ārzemju doktorantu disertācijas darbi:

2008. gadā Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē – Claudio Rochas (darba vadītāja D. Blumberga)

2009. gadā Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē – Sylvestre Njakon Djomo (darba vadītāja D. Blumberga)

2008. gadā Inženierekonomikas un vadības fakultātē – Mainsz Leszek Skorski (darba vadītājs A. Magidenko)

2007. gadā. Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē – Mohamad Zakaria (darba vadītājs J. Dehtjars)

2009. gadā Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē – Amijad Khabaz (darba vadītājs A. Krasņikovs)

RTU Informācijas centrs

9. februāris, 2011 plkst. 9:53