Demonstrēs izcilākos RTU e-studiju kursus

27. maijs, 2010

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) konkursā noteikusi trīs izcilākos RTU studiju priekšmetu e-studiju kursus, kuru demonstrējumi un autoru apbalvošana notiks pirmdien, 31. maijā, plkst. 16 RTU centrālajā ēkā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, 119. telpā.

27.05.2010.

Konkursa galveno balvu iegūs Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) lektore Alla Anohina-Naumeca par izcilāko RTU e-studiju kursu «Microsoft Office SharePoint Server konfigurēšana un administrēšana».

Uzvarētāju balvas iegūs DITF asociētais profesors Andrejs Romānovs par e-studiju kursu «Loģistikas informācijas sistēmas» un Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) docente Velga Ozoliņa par e-studiju kursu «Kvantitatīvās metodes ekonomikā».

Tiks piešķirtas arī trīs veicināšanas balvas. Veicināšanas balvu par novitātēm e-studiju kursā «Tēlotāja ģeometrija un inženiergrafika» iegūs Būvniecības fakultātes profesors Modris Dobelis. Veicināšanas balvu par pilnīgu e-studiju kursa «Netradicionālie enerģijas avoti» saturu iegūs Transporta un mašīnzinību fakultātes pētnieks Uldis Kanders. Veicināšanas balvu par aktīvu nepilna laika studējošo iesaistīšanu e-studijās iegūs kursa «Latvijas tautsaimniecība» autore IEVF docente Astra Auziņa.

Konkurss par izcilāko RTU studiju priekšmetu e-kursu universitātē šopavasar notika pirmoreiz. Tā mērķis bija popularizēt e-studiju lietošanu un stimulēt pēc iespējas kvalitatīvāku e-studiju kursu izveidi.

Kopumā RTU studentiem piedāvā vairāk nekā 20 000 e-studiju kursus – e-studiju vide ir viens no instrumentiem RTU studiju kvalitātes uzlabošanai un studiju priekšmetu apguves atvieglošanai. E-studiju pārvaldībai RTU izmanto bezmaksas atklātā pirmkoda e-studiju platformu MOODLE (Modular Object-Oriented Dynamic Learning Environment).

«Konkursa mērķis bija motivēt RTU akadēmisko personālu izstrādāt un aktīvi lietot kvalitatīvus studiju materiālus RTU e-studiju vidē, kā arī popularizēt tos ar izcilu paraugu palīdzību. Lai arī e-studiju vide nekad nespēs aizstāt kontaktlekcijas, tomēr e-kursi ir neatņemama 21. gadsimta studiju sastāvdaļa – studentiem tie atvieglo studiju priekšmetu apguvi, palīdz taupīt laiku, veidot kontaktu ar mācībspēkiem, savukārt mācībspēkiem – efektīvāk komunicēt ar studentiem un kontrolēt katra studenta patstāvīgo darbu,» atzīst RTU Studiju daļas vadītāja Jolanta Priede. «Prieks, ka pirmajam RTU studiju priekšmetu izcilāko e-kursu konkursam pieteicās pretendenti teju no visām astoņām RTU fakultātēm.»

RTU Informācijas centrs

27. maijs, 2010 plkst. 9:47