«DEMOLA Latvia» aicina studentus gūt vērtīgu pieredzi un sadarboties ar industriju jau studiju laikā

30. janvāris, 2020
.
.
Foto: Andra Marta Babre

Rīgas Tehniskās universitātes Dizaina fabrika aicina studentus līdz 9. februārim pieteikties inovāciju platformas «DEMOLA Latvia» jaunajai pavasara sezonai. «DEMOLA» ir programma, kurā studentu komandas trīs mēnešu garumā strādā pie kādas reālas uzņēmumu izvirzītas problēmsituācijas. Visu augstskolu uzņemtie studenti pēc veiksmīgas trīs mēnešu dalības programmā saņem stipendiju 600 eiro apmērā.

Studentiem šī ir iespēja izmēģināt spēkus reālos izaicinājumos jau studiju laikā, izveidot jaunus kontaktus, iegūt praktisku pieredzi, radot sava risinājuma prototipu, sadarboties ar uzņēmuma pārstāvjiem un apmeklēt uz dizaina domāšanas principiem balstītas praktiskas nodarbības. Pēc veiksmīgas risinājuma izstrādes programmas noslēgumā studenti saņem stipendiju 600-768 eiro apmērā.*

Pieteikšanās un detalizēta informācija par uzņēmumiem un to iesniegtajām problēmsituācijām šeit.

«Ļoti vērtīgi bija iemācīties strādāt kopā ar dažādiem cilvēkiem un saprast, kas ir kura stiprās puses, ejot cauri vairākām idejas iterācijām un darba posmiem. Vislielākais ieguvums bija izveidot veiksmīgu, praktisku risinājumu reālai problēmai, ko uzņēmums arī ievieš. Tā nav vienkārši atzīme, tas ir īsts novērtējums un atzinība, kad tavu ideju tiešām realizē un izmanto,» stāsta viens no 2019. gada rudens sezonas dalībniekiem Vladislavs Jerins. Savukārt RTU maģistrantūras students Abrars Mohammeds, izlēmis rakstīt savu maģistra darbu par tēmu, kas cieši saistīta ar programmas laikā risināto izaicinājumu: «DEMOLA palīdzēja izveidot kontaktus un doties vizītē uz uzņēmumu, kas citādi būtu daudz sarežģītāk. Pētot uzņēmumu atradu vēl vienu viņu darbības sfēru, kas mani interesēja un par kuru, sadarbībā ar uzņēmuma pārstāvjiem, rakstīšu maģistra darbu. Varu tagad arī pievienot programmas laikā izveidoto risinājumu savam CV un parādīt potenciālajam darba devējam, ka kopā ar komandu radījām kaut ko noderīgu un izmantojamu».

Uzņēmumiem DEMOLA Latvia programma dod iespēju iegūt svaigu skatījumu uz saviem izaicinājumiem un industriju, kā arī iegūt jaunus risinājumus un izveidot kontaktus ar motivētiem, talantīgiem studentiem. Pieci no uzņēmumiem, kas bija pieteikuši problēmsituācijas iepriekšējai sezonai, izvēlējušies iegādāties studentu izveidotos risinājumus un tos realizēt vai pilnveidot. Starp tiem ir interaktīvā mikrofona «Catchbox» ražotājs, kas vēlas  risinājumu izmantot, lai attīstītu to tālāk jau augstāka līmeņa prototipā. «Redzējām, ka dizaina domāšana un ieguldītais darbs ir novedis pie ļoti loģiska risinājuma, kuru vēlamies attīstīt tālāk. Šobrīd norisinās darbs pie prototipa uzlabošanas un februārī to demonstrēsim industrijas izstādē ārvalstīs, lai iegūtu atgriezenisko saiti no potenciālajiem klientiem,» stāsta «Catchbox» līdzdibinātājs un vadītājs Miķelis Studers. 
 
Programmas rudens sezonā piedalījās astoņi uzņēmumi – «Ette Tette», «CatchBox», «Aldaris», «Latvijas Pasts», «CyberMe, Vizulo», «PEPI RER» un «T2T». Pieci no uzņēmumiem izvēlējās iegādāties studentu izveidotos risinājumus un tos realizēt vai pilnveidot. 

2020. gada pavasara sezonai izaicinājumus iesnieguši  vienpadsmit uzņēmumi –«Latvenergo», «Rimi Baltic», «DIMECC», «Swedbank», «Kronus», «Connexus Baltic Grid», «Munio Candel», «Peruza», «BTA Baltic Insurance Company», «Eco Baltia Vide». Pirmo reizi problēmsituāciju iesniedzis arī individuāls uzņēmējs. 

Pēc studentu pieteikumu izvērtēšanas programmas «DEMOLA Latvia» vadītāji izveidos starpdisciplināras studentu komandas. 
 
«DEMOLA Latvia» ir Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Universitātes sadarbības projekts, taču piedalīties tajā un stipendiju par dalību saņemt var jebkuras augstskolas studenti, kuri ir sekmīgi un bez studiju parādiem. 

Lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspēju, RTU īsteno nebijušu projektu «Inovāciju granti studentiem» (ERAF līdzfinansētais projekts Nr. 1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem»). Visa līmeņa studentiem tiek piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspēju, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt stipendiju un atbalsta grantu. Vairāk informācijas par «Inovāciju granti studentiem».

*Piedalīties programmā un saņemt stipendiju var visu augstskolu un visu līmeņu studenti, to skaitā ERASMUS+ un starptautiskie studenti, kuriem ir Latvijas personas kods un bankas konts Latvijā. Lai saņemtu stipendiju, studentam nedrīkst būt akadēmisko parādu un pēdējā semestrī vidējai atzīmei jābūt virs 5 ballēm. «DEMOLA Latvia» programmā  studenti saņem pilnu stipendiju 600 eiro (bakalaura un maģistra līmeņa studenti) vai 768 eiro (doktoranti) apmērā veiksmīga risinājuma izveides gadījumā. Studenti stipendiju saņem, noslēdzot dalību programmā. 400-456 eiro liela stipendija tiek izmaksāta par dalību programmā, bet papildu stipendiju 200-228 eiro apmērā var saņemt, ja tiek sasniegts programmas mērķis un uzņēmums izvēlas ieviest risinājumu. 

Demola Latvija fināls

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

30. janvāris, 2020 plkst. 10:56

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi

_