Dažādu jomu profesionāļi piedāvās risinājumus vides problēmām

14. novembris, 2017
.
.

Praktizējušies vairākās Eiropas valstīs, dažādu nozaru profesionāļi no Latvijas «Climate-KIC» programmas «Pioneers» ietvaros piedāvās savu redzējumu klimata izmaiņu mazināšanai. Savus risinājumus viņi prezentēs piektdien, 17. novembrī, plkst. 17.30 Jaunielā 25/27, viesnīcas «Neiburgs» «Lilly» zālē.

Klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate-KIC» programma «Pioneers» ir vadošā profesionāļu mobilitātes programma, kas vērsta uz klimata pārmaiņu samazināšanu. Šogad pirmo reizi programmā «Pioneers» iesaistījušies arī profesionāļi no Latvijas. Viņi pārstāv dažādas nozares, piemēram, ir gan mācībspēki, gan jauni un pieredzējuši uzņēmēji, gan uzņēmumu darbinieki. Viņi vairākas nedēļas praktizējās ārvalstīs, piedāvājot risinājumus vides problēmām citās Eiropas valstīs. Noslēdzot programmu, viņi sniegs savu redzējumu arī divu Latvijas biedrību – «Ekodizaina kompetences centrs» un «Homo ecos» – mestiem izaicinājumiem. 

«Homo ecos» aicina atrast novatorisku risinājumu, kā samazināt elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu plūsmu un palielināt to kalpošanas laiku. Biedrība norāda, ka elektriskās un elektroniskās iekārtas, piemēram, datori, televizori, ledusskapji, mobilie tālruņi, ir strauji augoša atkritumu plūsma ES.

Savukārt «Ekodizaina kompetences centrs» izaicina domāt par pašvaldību ekoloģisko nospiedumu ierobežošanu – kā samazināt fosilo oglekļa dioksīda emisiju, izveidojot pašvaldības politikas instrumentu. Mēģinot panākt būtiskas izmaiņas klimata sistēmā, jāsāk ar pārmaiņām mazās šīs sistēmas daļās, turklāt pašvaldības ar savu politiku var ietekmēt savas teritorijas iedzīvotāju un uzņēmumu rīcību, kā arī stimulēt tos darboties kopīga mērķa sasniegšanai, uzskata «Ekodizaina kompetences centrs».  

Latvijā programmu «Pioneers» koordinē Rīgas Tehniskā universitāte, kas šopavasar kļuva par pilntiesīgu Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta un klimata zināšanu un inovāciju kopienas biedru. «Climate-KIC» ir viena no zināšanu un inovāciju kopienām, kuras apvieno Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūts.

Vairāk par «Climate-KIC» programmu – «Pioneers» mājaslapā

 

 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

14. novembris, 2017 plkst. 15:17

Līdzīgi raksti

Ziņas