Darbu atsāk RTU Bērnu universitāte

1. oktobris, 2013

No 24. septembra atsākušās nodarbības Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Bērnu universitātē, kurā sākumskolas vecuma bērni un viņu vecāki rod atbildes uz daudziem jautājumiem. Piemēram, kāpēc ziemā dienas ir īsas? Kā radās zeme? Kāpēc iztvaiko ūdens? Kā rodas sniegs?

Ievadnodarbībāklātesošie uzzināja, kas ir RTU Bērnu universitāte, kas ir zinātnieks un eksperiments, kā arī tika veikti vienkārši eksperimenti ar krītošiem objektiem. Nākamā nodarbība notiks 1. oktobrī plkst. 16, kurā bērni veiks dažādus eksperimentus ar «dabas lego» klucīšiem, kā arī no plastilīna un mietiņiem veidos kristālrežģi.

Tuvākās nodarbības:

• 8. oktobris plkst. 16 – Dažādība mums apkārt. Fizikāli un ķīmiski interesantas, neparastas vielas, no kurām... pagatavosim gļotas!
  • 15. oktobris plkst. 16 – Izmanto spēku! Pētām magnētus un to mijiedarbību ar dažādām vielām.

Katrumēnesi nodarbībām būs cits temats, atbilstoši tam studenti kopā ar bērniem izpētīs kādu dabas parādību vai zinātnes lauciņu. RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes students Aleksandrs Kalinovskis un viņa domubiedri vienkāršā veidā skaidros mazajiem fizikaslikumus un atbildēs uz viņu jautājumiem. Nodarbības notiks reizi nedēļā, tajās apskatāmās tēmas tiks papildinātas un paskaidrotas ar praktiskiem uzdevumiem un eksperimentiem. RTU Bērnu universitāte ir lieliska vieta, kur sākumskolas bērni vecumā no 7 līdz 9 gadiem var pavadīt brīvo laiku pēc mācībām!

Eksperimentu darbnīcas bērniem rīko RTU Komunikācijas un mārketinga departaments kopā ar RTU Studentu parlamenta Zinātnes nodaļu un ģimenes portālu mammamuntetiem.lv.

Vecāki bērnus var pieteikt uz vienu nodarbību vai visām nodarbībām! Katrā nodarbībā tiek apskatīta konkrēta tēma.

Nodarbības notiek Rīgā, Brīvības ielā 40–16 (pagalmā) Gudro Sievu skolā.

Vairāk informācijas: , 67217065, 25665515.

RTU Informācijas centrs

1. oktobris, 2013 plkst. 9:08