Cīņai pret plaģiātismu RTU sākts automatizētas kontroles sistēmas pilotprojekts

27. maijs, 2010

Rīgas Tehniskās universitātē (RTU) nozīmīga loma ir veltīta intelektuālā īpašuma aizsardzībai. Lai cīnītos ar plaģiātismu, RTU 2010. gada maijā ir sākts automatizētas kontroles sistēmas pilotprojekts: studenti savus darbus jau sākuši augšuplādēt vienotā datu bāzē, tos pārbaudīs ar īpašas programmas palīdzību.

27.05.2010.

Pilotprojekts studiju noslēguma darbu elektronisko versiju iesniegšanai un glabāšanai RTU ir sākts 2009./2010. studiju gada pavasara semestrī. Noslēguma darbu elektroniskas datubāzes veidošanas mērķi ir uzlabot noslēguma darbu kvalitāti, veidot noslēguma darbu bibliogrāfisko datu bāzi un ieviest automatizētu plaģiātisma atklāšanas sistēmu RTU.

Sākot no 2010. gada maija, visiem studentiem, kuri absolvē kādu no RTU studiju programmām, ir nodrošināta iespēja augšupielādēt sava noslēguma darba elektronisko versiju RTU intraneta portāla ORTUS sistēmā. No elektroniski iesniegtajiem darbiem tiek veidots visu sekmīgi aizstāvēto noslēguma darbu bibliogrāfiskais katalogs.

Diskusijas par Latvijas augstskolu ieročiem cīņā pret plaģiātisma problēmu laikraksta «Diena» publikācijā «Rosina studentus izglītot par plaģiātismu» (26.05.2010.).

RTU Informācijas centrs

27. maijs, 2010 plkst. 15:53