«Bloomberg» laboratorijas iespējas ļaus paaugstināt zinātnisko kvalitāti un studentu kompetences

4. februāris, 2019
.
.
«Bloomberg» laboratorija. Foto: Elīna Karaseva, RTU

«Varētu būtiski uzlaboties tieši studentu darba kvalitāte, prasme strādāt ar tiešsaistes datiem, tos analizēt. Neapšaubāmi tas nozīmē, ka varētu uzlaboties zinātniskais darbs, publikācijas un, protams, mēs tādā veidā kļūsim konkurētspējīgāki gan Eiropā, gan visā pasaulē,» Latvijas Neatkarīgās televīzijas (LNT) ziņām, raksturojot jaunatklātās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) jaunatklātās «Bloomberg» laboratorijas iespējas, uzsver fakultātes dekāne profesore Elīna Gaile-Sarkane. 

«Bloomberg» sistēma sniedz piekļuvi informācijai par uzņēmumiem, noslēgtiem darījumiem, mārketinga pasākumiem, nekustamā īpašuma un citiem nodokļiem, izejvielu cenu svārstībām un vēsturiskiem datiem. Ar identiskām sistēmām strādā arī bankas un investīciju aģentūras. Tāpēc studentiem šī būs būtiska treniņu platforma, lai vairotu izpratni gan par finanšu jomu, gan citām nozarēm.

«Bloomberg» sistēmas izmanto daudzas Eiropas augstskolas, bet Latvijas augstskolās tās līdz šim nav bijušas pieejamas. Laboratorijas RTU IEVF telpās tika atklāta 23. janvārī. 

LNT ziņu 2. februāra sižets
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

4. februāris, 2019 plkst. 15:00

Līdzīgi raksti

Ziņas

_