«Bizness&Baltija»: Inženierus darba tirgū izķer vēl pirms izlaiduma

15. jūnijs, 2010

Laikraksts «Bizness&Baltija», sākoties Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) izlaidumu laikam, noskaidrojis, ka tie 2500 jaunie speciālisti, kas ik pavasari absolvē RTU, darba tirgū ir tik pieprasīti, ka darbu savā specialitātē atrod jau studiju laikā.

15.06.2010.

Kā laikrakstam pastāstījusi Vineta Zemīte, Transporta un mašīnzinību fakultātes medicīnas fizikas programmas lektore, 80% gadījumu medicīnas inženieri un fiziķi strādāt savā specialitātē sāk studiju laikā. Viņi ir pieprasīti visur, kur atrodamas medicīnas iekārtas – piemēram, Vides ministrijas padotībā esošajā Radiācijas drošības centrā, slimnīcās, medicīnas iekārtu piegādes firmās u. c.

Arī Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes profesors Jānis Jankovskis uzskata, ka speciālisti, kas ieguvuši vajadzīgu kvalifikāciju, Latvijā bez grūtībām atrod darbu: «Vienīgais mīnuss studentiem ir tas, ka viņi pārāk agri sāk strādāt, tāpēc viņiem atliek maz laika studijām. ETF studentus darbā bieži pieņem tādas kompānijas kā «Hanza Elektronika», «SAF tehnika». Vistalantīgākie nokļūst Elektronikas un datorzinātņu institūtā. Viņus labprāt pieņem darbā arī bankas, apsardzes firmas, kurām nepieciešami speciālisti, kas uzstāda un apkalpo specializētās iekārtas.»

Arī «Lattelecom» Personāldaļas vadītāja Ingrīda Rone atzīst, ka uzņēmums novērtē katru studentu, īpaši ņemot vērā kvalifikāciju un vēlmi strādāt. Ja potenciālais darbinieks attaisno uzņēmuma cerības, studentam tiek piedāvāts darbs. Pēdējos trijos gados «Lattelecom» darbā pieņēmis 12 RTU studentus.

Pilna laikraksta «Bizness&Baltija» publikācija (15.06.2010.) 1.13 Mb

RTU Informācijas centrs