Baltkrievu kolēģi RTU rosina veidot Latvijas – Baltkrievijas zinātnisko centru

14. oktobris, 2010
.
.
.

Balstoties uz veiksmīgu pieredzi sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātniekiem, Baltkrievijas Pulvermetalurģijas institūts vēstulē RTU zinātņu prorektoram akadēmiķim Leonīdam Ribickim rosina RTU veidot Latvijas – Baltkrievijas zinātniski tehnisko centru.

14.10.2010.

«RTU darbinieku vizītes laikā Baltkrievijā RTU un Baltkrievijas Pulvermetalurģijas institūta kolēģi ir nonākuši pie idejas par starptautiska Latvijas – Baltkrievijas zinātniski tehniskā centra izveides nepieciešamību,» vēstulē raksta Baltkrievijas Pulvermetalurģijas institūta direktora vietnieks zinātnes jautājumos V. Savičs.

Centrs varētu strādāt kompozītmateriālu, pulvermateriālu, nanomateriālu un citu mūsdienīgu materiālu izpētes jomā.

V. Savičs pateicas L. Ribickim par RTU darbinieku vizīti Baltkrievijā, kuras laikā tikuši apspriesti 2008. gadā noslēgtā RTU un Baltkrievijas Pulvermetalurģijas sadarbības līguma rezultāti. Sadarbība bijusi veiksmīga: ir īstenoti kopīgi pētniecības projekti, publicētas kopīgi veidotas zinātniskās publikācijas, nolasīti kopīgi referāti zinātniskajās konferencēs, kā arī tiek gatavots patents kopīgi izstrādātajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem. Kopā ar profesoru Viktoru Mironovu un profesoru Juriju Dehtjaru sagatavoti projektu pieteikumi.

Kā ziņots, lai veicinātu Baltkrievijas – Latvijas sadarbību izglītības un zinātnes jomā, RTU septembra beigās noslēdza sadarbības protokolu arī ar astoņām Baltkrievijas augstskolām.

RTU Informācijas centrs

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

14. oktobris, 2010 plkst. 9:52

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi