Baltijas un Amerikas Brīvības fonds atklāj trīs stipendiju programmas

28. septembris, 2010

Baltijas valstīs sācis darboties Baltijas un Amerikas Brīvības fonds (Baltic – American Freedom Foundation), kura mērķis ir finansiāli atbalstīt studentus, jaunos profesionāļus un zinātniekus Latvijā, Igaunijā un Lietuvā prakses iegūšanai ASV kompānijās, kā arī studiju turpināšanai ASV universitātēs. Par fonda reģionālo centru izvēlēta Rīga.

28.09.2010.

Fonds svinīgi tika atklāts pagājušajā nedēļā, taču tā pamatkapitāls, kas var pārsniegt 60 miljonus ASV dolāru, lielā mērā balstīts uz 1994. gadā dibinātā un 15 gadus funkcionējušā Baltijas un Amerikas uzņēmējdarbības fonda panākumiem, ziņo laikraksts «Diena».

Baltijas un Amerikas Brīvības fonda ietvaros radītas vairākas darba un izglītības apmaiņas programmas. Profesionālās internatūras programmā (Professional Internship Program) iespējams iegūt līdz 30 000 ASV dolāru lielu finansiālo atbalstu pusgadu vai gadu ilgai praksei kādā ASV uzņēmumā, Diplomētā speciālista programmā (Graduate Scholarship Program) studētgribētāji var saņemt līdz par 25 000 ASV dolāru lielu stipendiju maģistrantūras vai doktorantūras studijām ASV universitātēs, savukārt Pētījumu programmā (Research Scholar Program) zinātniekiem un augstskolu profesoriem līdz vienam gadam ilgam pētnieciskajam darbam ASV iespējams saņemt līdz 60 000 ASV dolāru.

Sīkāk: www.balticamericanfreedomfoundation.org.

RTU Informācijas centrs