Austrālijas latviešu laikraksts vēsta par RTU Gada zinātniekiem

8. novembris, 2016

Austrālijas pirmais latviešu elektroniskais nedēļas laikraksts latviešiem pasaulē «Latvietis» publicējis ziņu par Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) balvām gada zinātniekiem.

RTU gada zinātnieku balvu ieguva trīs augstskolas pētnieki. Par «RTU Gada zinātnieku 2016» atzīts Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Neorganiskās ķīmijas institūta vadošais pētnieks Kārlis Agris Gross.

Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta vadošā pētniece Kristīne Šalma-Ancāne atzīta par «RTU Gada jauno zinātnieci 2016». Savukārt par «RTU Gada jauno zinātnieku 2016» godināts Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes Telekomunikāciju institūta docents Sandis Spolītis.

K. A. Gross kā eksperts darbojies Austrālijas Pētniecības padomē (Australian Research Council), zinātniskā darba pieredzi ieguvis ne tikai Austrālijā, bet arī ASV, Somijā, Vācijā, Francijā un Latvijā.

RTU Gada zinātnieka titulus piešķir kopš 2006. gada. Gada zinātnieki tiek sveikti RTU ikgadējā RTU zinātniskajā konferencē.

Rakstu iespējams izlasīt laikrakstā «Latvietis» (08.11.2016.)

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

8. novembris, 2016 plkst. 12:28