Augstskolas vēlas bruģēt ceļu uz ex-PSRS tirgu

3. jūnijs, 2010

Pēc atgriešanās no Azerbaidžānas – Latvijas izglītības foruma, kas aizvadītajā nedēļā notika Azerbaidžānā, Latvijas augstskolu rektori atzinuši, ka jāpanāk, lai šādi forumi notiktu arī citās bijušajās padomju republikās. Šis ir perspektīvs Latvijas augstākās izglītības eksporta tirgus.

03.06.2010.

Pilns publikācijas teksts – laikraksta «Dienas Bizness» publikācijā «Bruģē ceļu uz ex-PSRS tirgu» (03.06.2010.).

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Ivars Knēts Azerbaidžānā parakstīja nodomu protokolu ar Baku Valsts universitātes rektoru Abelu Magerramovu par sadarbību gan studiju darbā, gan zinātnē. «Tas ir cepures līgums, kas paver iespēju tālāk slēgt konkrētus sadarbības līgumus starp fakultātēm,» stāsta I. Knēts.

Azerbaidžānas studenti Latvijā būtu ieinteresēti mācīties angliski, norāda rektors. RTU piedāvā vairākas studiju programmas angļu valodā, taču rektors atzīst, ka studiju procesa nodrošināšana angļu valodā ir diezgan dārga un sarežģīta.

Savukārt Biznesa augstskolas «Turība» rektors Antons Kiščenko stāsta, ka «Turības» Uzņēmējdarbības fakultātē no nākamā mācību gada ārzemju studentu piesaistīšanas nolūkā visas bakalaura un maģistra programmas tiks īstenotas gan latviešu, gan angļu valodā. Tāpat A. Kiščenko pēc Azerbaidžānas apmeklējuma secinājis, ka «bija vērtīgi paskatīties uz sevi no malas: esam soli, ja ne divus priekšā Azerbaidžānai infrastruktūras ziņā un programmu piedāvājumā.»

Azerbaidžānas – Latvijas izglītības forums Baku notika no 24. maija līdz 26. maijam, tā nolūks bija veicināt Latvijas augstākās izglītības eksportspēju un starptautiskās sadarbības iespējas.

Latviju forumā pārstāvēja 14 augstskolas: Banku Augstskola, Daugavpils Universitāte, J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija, Latvijas Jūras akadēmija, Rīgas Stradiņa universitāte, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmija, Rīgas Tehniskā universitāte, Latvijas Universitāte, Ventspils Augstskola, Vidzemes augstskola, sociālā darba un sociālās pedagoģijas augstskola «Attīstība», Informācijas sistēmu menedžmenta augstskola, Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskola, kā arī – biznesa augstskola «Turība».

RTU Informācijas centrs

3. jūnijs, 2010 plkst. 11:08