Atvērtajā HPC nedēļā interesenti varēs uzzināt, kā superdatoru izmantot biznesā, zinātnē un valsts un pašvaldību darbā

22. jūnijs, 2023
Foto: Pixabay.com

Kā uzņēmumi, valsts un pašvaldību iestādes un universitāšu mācībspēki un zinātnieki savā darbā var izmantot augstas veiktspējas skaitļošanas (High-Performance Computing (HPC)) jeb superdatora piedāvātās iespējas, varēs uzzināt no 26. līdz 30. jūnijam, kad Atvērtajā HPC nedēļā notiks informatīvi pasākumi, būs iespēja apmeklēt Datu centru Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pilsētiņā Ķīpsalā un iepazīties ar superdatora darbu, kā arī uzzināt HPC iespējas jau izmantojušo uzņēmumu pieredzi. Dalība pasākumos – bez maksas.

Jaunuzņēmums «CastPrint», kas nodarbojas ar individuāli pielāgotu 3D drukātu fiksatoru izveidi dažāda veida lūzumu ārstēšanai, superdatora aprēķinus iekļāva savā ražošanas ciklā, lai uzlabotu uzņēmuma ražoto personalizēto medicīnisko palīgiekārtu – fiksatoru – kvalitāti un samazinātu ražošanas laiku. Lai to izdarītu, uzņēmumam palīdzēja RTU un Latvijas Universitātes (LU) Skaitliskās modelēšanas institūts, kas apvienojušies projektā «EuroCC 2» un piedāvā atbalstu augstas veiktspējas skaitļošanā. Par savu pieredzi uzņēmums stāstīs Atvērtajā HPC nedēļā.

Superskaitļošanu jeb HPC izmanto, lai veiktu liela apjoma aprēķinus un dažāda veida simulācijas. Ar superskaitļošanas rīku palīdzību ir iespējams, piemēram, veikt simulāciju pirms ražošanas procesu uzsākšanas, tā ietaupot resursus, jo HPC simulācija ļauj atrast piemērotākos risinājumus izejmateriāliem vai tehnoloģiskajiem procesiem.

Atvērtajā HPC nedēļā, 27. jūnijā, plkst. 10.30–12.00 notiks biznesa brokastis uzņēmējiem, kad varēs uzzināt, kā superdators var palīdzēt kļūt konkurētspējīgākiem un ieekonomēt resursus. Savukārt plkst. 15.00–17.00 uz informatīvu pasākumu aicināti valsts un pašvaldību institūciju pārstāvji. Abi pasākumi norisināsies RTU Zinātnes un inovāciju centra zāle «The Moon», Ķīpsalas ielā 6A, 2. stāvā.

Pasākumos notiks arī HPC klastera demonstrēšana, kā norisinās darbs ar superdatoru. Savukārt starplaikā starp biznesa brokastīm un pašvaldību akadēmisko pēcpusdienu interesenti varēs doties ekskursijā uz Datu centru, lai apskatītos RTU superdatoru «Rudens» darbībā.

Lai pieteiktos pasākumiem, nepieciešams reģistrēties.

Savukārt 28. jūnijā plkst. 11.00–16.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā Pasaules latviešu zinātnieku kongresa laikā RTU HPC centra un HPC kompetences centra «SuperS» pārstāvji zinātniekus iepazīstinās ar HPC risinājumu piemēriem.

Atvērtā HPC nedēļa tiek īstenota ar «EuroHPC» projekta «Nacionālie kompetences centri EuroHPC» («EuroCC 2») atbalstu. «EuroCC 2» mērķis ir palīdzēt Latvijas uzņēmumiem, valsts un pašvaldību institūcijām un zinātniekiem kļūt konkurētspējīgākiem starptautiskajā vidē, izmantojot superdatora sniegtās iespējas.

Plašāka informācija.

Saistītie tagi: