Attīstoties mākslīgajam intelektam, būs jāmainās izglītības modelim visos līmeņos, rakstā TVNET pauž RTU prorektors

13. oktobris, 2023
.
.
.
RTU attīstības un finanšu prorektors Artūrs Zeps

Kā mākslīgais intelekts (MI) veicinās izglītības modeļa maiņu? To savā rakstā «Augstskolu uzdevums ir sagatavot studentus mākslīgā intelekta revolūcijai», kas 13. oktobrī publicēts portālā TVNET, analizē Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) attīstības un finanšu prorektors Artūrs Zeps, akcentējot – izplatoties MI, izglītības modelim visos līmeņos ir jāmainās un augstskolām ir jāspēj sagatavot studenti izaicinājumiem, kādus nākotnē radīs MI.

Tehnoloģiskā attīstība un mākslīgā intelekta ienākšana mūsu ikdienā ir neizbēgama, rakstā konstatē A. Zeps, tāpēc, «lai nodrošinātu, ka tā ir ieguvums sabiedrībai un izglītības nozarei, mums jābeidz baidīties no šīs tehnoloģijas un tā vietā rūpīgi jādomā, kā to vislabāk izmantot.»

Viņš rakstā uzsver, ka patlaban visā pasaulē dominējošais izglītības modelis ir novecojis un būtiski pielāgojams MI laikmetam, jo MI parāda, ka ar tradicionālo lekciju un eksāmenu modeli vien nākotnē nevarēs nodrošināt efektīvu studiju procesu.

«Jo mazāk skolēniem ir nepieciešami pedagogi kā galvenais zināšanu avots, jo vairāk pedagogi var koncentrēties uz spēju veidot, vadīt, kritiski novērtēt mācīšanos un palīdzēt skolēniem iegūt prasmes, kas ir daudz svarīgākas par informācijas iegaumēšanu,» raksta RTU prorektors, iezīmējot pozitīvās pārmaiņas, ko MI var ieviest izglītībā. 

Viņš arī akcentē, ka MI ienākšana izglītības sistēmā liks augstskolām pārvērtēt mūžizglītības lomu, principiāli mainot prioritātes un mūžizglītību no savas darbības perifērijas novirzot misijas priekšgalā. 

«Kā prorektors, no vadības tiltiņa raugoties, es ticu, ka pienāks diena, kad man būs vēl viens, specifiskos datos balstīts, digitālais asistents, kurš aktuālā laikā man parādīs visus datus, kas apvij un caurvij RTU un visu Latvijas, un pasaules izglītības sistēmu,» raksta A. Zeps. 

Raksts tapa pirms konferences «Nākotne ir tagad – vai Eiropa ir gatava mākslīgā intelekta revolūcijai?», kas RTU norisinājās 13. oktobrī. Konferences iniciators ir Ivars Ījabs, Eiropas Parlamenta grupas «Renew Europe» pārstāvis. Konference notiek ar «Latvijas Mobilā telefona atbalstu», tās līdzorganizētāji – Rīgas Stradiņa universitāte un RTU, atbalstītāji – «Draugiem Group» Mentoru klubs, «KPMG Lighthouse», savukārt informatīvais partneris – TVNET

«Augstskolu uzdevums ir sagatavot studentus mākslīgā intelekta revolūcijai», Artūrs Zeps, TVNET, 13.10.2023.

 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

13. oktobris, 2023 plkst. 16:59

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi