Atskats uz RTU frisbijistu gaitām Latvijas Studentu frisbija čempionātā

8. decembris, 2009

Nedēļas nogalē, 5.–6. decembrī, Kocēnos norisinājās otrais Latvijas Studentu frisbija čempionāts jaukto komandu divīzijā. Zelta godalgas izcīnīja LU frisbijisti, finālā pārspējot pagājušā gada čempionus LiepU komandu. Cīņā par trešo vietu arī RTU frisbijisti piekāpās REA komandai. «Spēles gara» balva komandu vērtējumā tika piešķirta LU frisbijistiem.

08.12.2009.

Turnīrā piedalījās 12 augstskolu komandas, no kurām četras pārstāvēja RTU. Piedāvājam ieskatu katras RTU komandas gaitās studentu čempionātā.

RTU 1 – komanda, ko veidoja puiši un meitenes, kas spēlē RTU komandās arī Latvijas Frisbija čempionātā. A apakšgrupas spēlēs pārliecinoši pārspēja ViA un RTU Ventspils filiāles komandas, ierindojoties 1. vietā un nodrošinot cīņas turpināšanu par medaļām. Tālākās spēlēs tika atzīts RTU 2 un SSE komandas pārākums, kas jau pirms pēdējās grupas spēles ar LSPA komandu liedza komandai iekļūšanu pusfinālā. Lai arī spēle ar LSPA vairs neko RTU 1 komandai neizšķīra, tomēr izrādījās, ka RTU 1 komandas uzvara nepieciešama RTU 2 komandai, lai tā tiktu pusfinālā. Izskatījās, ka otrajā rītā laukumā jau izgāja cita RTU 1 komanda – pacietīga un mērķtiecīga. Tika gūtas Trīs pārliecinošas uzvaras pār LSPA, RTU Ventspils filiāli un LiepU 1 komandām, kas turnīra izskaņā ļāva komandai ierindoties 5. vietā.

RTU 2 – komanda, ko veidoja pieredzējušie RTU frisbijisti no citiem klubiem Latvijas Frisbija čempionātā, piesaistot arī dažus jaunus. Jau no turnīra sākuma bija saprotams, ka sešu spēlētāju sastāvā – ar vienu puišu maiņu un nevienu rezerves meiteni – būs grūti. B apakšgrupas spēlēs tika piedzīvots zaudējums LU, uzvarēta LLU, kas ļāva turpināt cīņu par godalgām. Otrās grupas spēlēs tika uzvarēta RTU 1 un LSPA, bet piedzīvots zaudējums SSE (REA). LSPA uzvaras gadījumā pār RTU 1 komandu būtu izveidojusies situācija, kad trīs komandām (SSE, LSPA un RTU 2) būtu divas uzvaras un viens zaudējums, sliktākā savstarpējo spēļu punktu attiecība būtu tieši RTU 2 (–1), un tas liegtu tai turpināt cīņu pusfinālā. Visas RTU 2 komandas cerības bija RTU 1 komandas rokās, kurai otrās dienas pirmajā spēlē bija jāmērojas spēkiem ar LSPA. RTU 1 nepievīla un uzvarēja, un tas ļāva RTU 2 komandai turpināt cīņu par godalgām. Tomēr turnīra laikā gūtās spēlētāju traumas un īsais rezervistu soliņš darīja savu, pusfinālā tika atzīts pagājušā gada čempionu, kas šogad spēlēja kā LiepU 2, pārākums, bet vēlāk piedzīvota arī piekāpšanās SSE komandai, rezultātā – 4. vieta.

RTU 3 – komanda, ko veidoja jaunie RTU frisbijisti. No šīs komandas netika gaidītas uzvaras, turnīram vajadzēja kalpot frisbija spēles garšas un atmosfēras izjušanai. C apakšgrupā tika piedzīvoti zaudējumi pret LSPA un LiepU 1 komandām. Komanda turpināja cīņu par 9. vietu ar citām trešo vietu ieguvējām apakšgrupās, kur nācās piekāpties arī VeA un ViA komandām, tomēr turnīra izskaņā izdevās arī gūt pirmo uzvaru pār LLU komandu.

RTU Ventspils filiāle – šo komandu veidoja ventspilnieki. A apakšgrupā tika atzīts RTU 1 pārākums, uzvarēta ViA komanda, un tas ļāva turpināt cīņu par godalgām. Otrā grupā tika piedzīvoti zaudējumi LU, LiepU 1 un LiepU 2, cīņa bija jāturpina par 5. vietu. Arī turpmākajās spēlēs tika atzīts RTU 1 un LSPA pārākums, rezultātā – 8. vieta.

Kopumā komandas parādīja labu sniegumu un potenciālu pavasarī gaidāmajam Latvijas Studentu frisbija čempionātam vīriešu un sieviešu divīzijās, kur pāgājušajā gadā tika izcīnītas sudraba godalgas.

Vairāk informācijas par RTU frisbija dzīvi var rast www.rtufrisbijs.lv.

8. decembris, 2009 plkst. 13:39