Atklāts Baltijā pirmais energoefektīvas ēkas simulators

11. aprīlis, 2013

2013. gada 11. aprīlī RTU Būvniecības fakultātes Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas institūtā atklāts pirmais energoefektīvas ēkas simulators Baltijā, kurā zinātnieki varēs pētīt dažādu gaisa apmaiņas shēmu, apkures sistēmu sildķermeņu izvietojuma un norobežojošo konstrukciju energoefektivitāti.

Skatīt galeriju

energoefektivas_ekas_simulatora_atklasana_0068.jpgLaboratorija izvietota Būvniecības fakultātē, Āzenes ielā 16, divos stāvos. Pirmā stāva tehniskajā telpā atrodas iekārtas ēkas modeļa norobežojošo konstrukciju uzsildīšanai un atdzesēšanai, ārgaisa parametru iegūšanai, kā arī pieplūdes gaisa dažāduparametru sagatavošanai. Laboratorijas otro stāvu veido ēkas modelis. Tā sienās izvietotas atveres gaisa plūsmas nodrošināšanai, iestrādāti elementi virsmu uzsildīšanai un atdzesēšanai, kā arī iebūvēts atverams logs.

Laboratorijas tehniskais aprīkojums un iekārtas nodrošina eksperimentam nepieciešamo gaisa temperatūras un mitruma parametru simulēšanu neatkarīgi no faktiskajiem āra gaisa apstākļiem, kas ir būtiski pētījumu veikšanai jebkurā gadalaikā.

Aktīvu darbību laboratorija sāks šā gada maijā, un to paredzēts izmantot pētījumos, kassaistīti ar apkures sistēmu energoefektivitāti, telpu mikroklimatu un cilvēka komforta faktoriem, darbaspēju atkarību no mikroklimata, nosūcesgaisa siltuma un mitruma atgūšanu, gaisa plūsmu un siltuma procesu dinamiku pie dažādām pieplūdes gaisa sadales metodēm, gaisa sastāva analīzi u. c.

RTU Zinātņu prorektora dienests

eraf_es-01.png