Atklāta RTU starptautiskā arhitektu vasaras skola

8. augusts, 2011

8. augustā «Swedbank» centrālajā ēkā Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) atklāja 9. starptautisko vasaras universitāti «Entering the Void». Vasaras skolas laikā 43 topošie pilsētplānotāji, arhitekti, ģeogrāfi u. c. nozaru pārstāvji no 18 valstīm iepazīsies ar Liepājas pilsētvidi un piedāvās savu skatījumu uz vēju pilsētas attīstības iespējām.

Skatīt galeriju

Vēsturiski liela daļa Liepājas pilsētvides tikusi veidota militāriem mērķiem un rūpniecības vajadzībām. Šobrīd agrākās militārās un rūpnieciskās teritorijas netiek pietiekami intensīvi izmantotas, un pilsētas sarukšanas process, kura būtiska daļa ir iedzīvotāju skaita samazināšanās, rada risku pilsētas attīstībai nākotnē arī dzīvojamās vides pilnvērtīgas izmantošanas jomā. Pilsētas apdzīvotā teritorija ir izteikti fragmentāra, un atsevišķus dzīvojamos rajonus atdala gan dabas,gan infrastruktūras elementi – kanāli un dzelzceļi, kā arī ražošanas zonas. Nākotnē, precizējot dažādu rajonu funkcijas un vietu pilsētas struktūrā, pilsēta varētu iegūt jaunus vaibstus. Vasaras universitātes dalībnieki no 9. līdz 19. augustam pētīs un izzinās Liepājas vērtības unpotenciālu. Piecās radošajās darbnīcās, ko pārraudzīs starptautiska vadītāju komanda: Ryan Manton, Thomas Randall-Page un Theodore Molloy no Lielbritānijas, Benjamin Pohl no Vācijas, David Ortega no Meksikas, Jaime Montes Benturano Spānijas un jaunie Latvijas arhitekti un pilsētplānotāji: Toms Kokins, Evelīna Ozola, Ilze Paklone, Vents Vīnbergs un Niklāvs Paegle,  studenti, izmantojot visdažādākos izteiksmes līdzekļus un mēģinot radošajā procesāiesaistīt arī vietējos iedzīvotājus, veidos savu stāstu par Liepāju un ieskicēs iespējamo pilsētas nākotnes portretu. Jaunu un konkurētspējīgu risinājumu meklēšana kvalitatīvas, ilgstspējīgas pilsētvides un daudzfunkcionālas inovatīvas dzīves un radošās telpas radīšanai ir pateicīgs uzdevums un vienlaikus arī gana nopietns izaicinājums vasaras universitātes dalībniekiem.

Vasaras skolas programma angļu valodā Vasaras skolas programma angļu valodā 2.84 Mb

Ar piecās radošajās darbnīcās rosinātām idejām un savu skatījumu uz Liepājas tēlu un tās attīstības iespējām vasaras skolas dalībnieki interesentus iepazīstinās noslēguma diskusijā 19. augustā no plkst. 14 līdz 17 Promenādes spīķerī, Vecā ostmalā 55. Studentu darbi būs apskatāmi turpat izveidotajā izstādē līdz 22. augustam un vēlāk RTU mājaslapā.

Starptautiskā vasaras universitāte arhitektūras un saistīto nozaru studentiem RTU notiek jau devīto reizi. Šogad tajā piedalīsies studenti no Azerbaidžānas, Bulgārijas, Dānijas, Francijas, Gruzijas, Igaunijas, Itālijas, Īrijas, Krievijas, Latvijas, Lielbritānijas, Maķedonijas, Moldāvijas, Peru, Spānijas, Turcijas, Uzbekijas un Vācijas.

Lekcijas un ekskursijas vadīs: RTU asociētais profesors Uģis Bratuškins,arhitekts Uģis Kaugurs, Jaunliepājas un Karostas rajonu arhitekts Indulis Kalns, arhitekts un mārketinga eksperts Guntis Stirna, ainavu arhitekte un urbāniste Helēna Gūtmane, arhitektūras pētnieki no LietuvasJurga Daubaraite un Jonas Zukauskas, sociālantropologs Klāvs Sedlenieks.

U. Bratuškins atzīmē, ka ik gadus vasaras skolās tiek saasināta uzmanībauz sociāli nozīmīgām aktualitātēm, kas ļauj gan iepazīstināt skolas dalībniekus ar Latvijas kultūrvides vēsturiskajām un mūsdienu tendencēm,gan akumulē un radoši interpretē viņu dažādo kultūru pieredzi, sekmējotar konkrētās vides attīstību saistītās problemātikas pārtapšanu sociālipievilcīgā dialogā ar sabiedrību par tās dzīvestelpas kvalitātēm.

Vasaras universitāti organizē RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecībudepartaments un Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte. Vasaras skolu atbalsta: Valsts Kultūrkapitāla fonds, Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienests un Izglītības un zinātnes ministrija.

SSAD

8. augusts, 2011 plkst. 12:00