Ar Valsts prezidenta līdzdalību ievēlēts jauns RTU Padomnieku konventa priekšsēdētājs

15. septembris, 2011

Piedaloties Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, 14. septembrī notikušajā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Padomnieku konventa sēdē par konventa priekšsēdētāju ievēlēts AS «Latvenergo» valdes priekšsēdētājs Āris Žīgurs. Par viņa vietnieku – SIA «Lattelecom» valdes priekšsēdētājs Juris Gulbis.

Skatīt galeriju

padomnieku_konvents_big.jpgIepriekš RTU Padomnieku konventa pienākumus veica Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācijas valdes priekšsēdētājs, AS «SAF Tehnika» valdes priekšsēdētājs Normunds Bergs, pirms tam – Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Padomnieku konventa sēdē pirmoreiz pulcējās jaunā RTU Padomnieku konventa sastāvs, kurš RTU Senātā tika apstiprināts 27. jūnijā. Jaunais RTU Padomnieku konventa personālsastāvs publicēts mājaslapā.

Sēdi 14. septembrī apmeklēja arī konventa Goda loceklis – Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš. Kā Rīgas Politehniskā institūta Radiotehnikas un sakaru fakultātes (tagad – RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultāte) absolvents, prezidents atzina, ka viņa apzinīgā dzīve savulaik ir sākusies RTU un tagad viņš labprāt līdzdarbotos RTU attīstības stratēģijas jautājumu risināšanā.

Uzrunājot sēdes dalībniekus, Valsts prezidents atzina, ka jācenšas pašiem savās mājās būt atbildīgiem par savu dzīvi – neviens cits neatnesīs un neuzdāvinās ne naudu, ne idejas. Tāpēc, domājot par Latvijas nākotni, prezidents aicināja: «Darbojoties nākotnes vārdā, skaidri apzināties, ko dod mūsu visu ieguldījums un vai vēlāk to paši varēsim izmantot.»

Jaunais Padomnieku konventa priekšsēdētājs Ā. Žīgurs atzina, ka veikt konventa priekšsēdētāja pienākumus viņam būs gods un uzsvēra – RTU Padomnieku konventam un universitātei ir paveicies, ka arī Valsts prezidents, kurš nāk no tautsaimniecības vides, ir piekritis līdzdarboties universitātes attīstības veicināšanai.

Padomnieku konventa sēdē tika pārrunāti aktuālie RTU attīstības jautājumi, kurus prezentēja RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, kā arī notika diskusija par turpmāko konventa darbības modeli. Konventa dalībnieki vienojās, ka produktīvākam darbam RTU vadība izveidos vairākas padomnieku darba grupas, kuru sastāvs tiks apstiprināts nākamajā konventa sēdē, kas plānota decembrī.

Padomnieku konventam tika prezentēts arī 2012. gadā gaidāmās RTU un visas Latvijas augstākās izglītības 150. jubilejas svinīgo pasākumu plāns.

RTU Padomnieku konventa galvenais mērķis ir veicināt RTU attīstību, nosakot tās darbības stratēģiskos virzienus atbilstoši valsts tautsaimniecības vajadzībām. Padomnieku konvents konsultē RTU Senātu un rektoru RTU attīstības stratēģijas jautājumos un atbalsta augstskolas materiālo un finansiālo resursu veidošanu.

RTU Informācijas centrs

15. septembris, 2011 plkst. 12:50