Ar RTU atbalstu mazpulcēni meklēs risinājumus vides un jauniešu iesaistes problēmām

27. augusts, 2020
.
.
.
Foto: RTU arhīvs

27. augustā vairāk nekā 170 mazpulcēni no visas Latvijas pulcēsies hakatonā «Young Climathon», lai īsā laikā radītu idejas «zaļā» dzīvesveida iedzīvināšanai un aktīvākai jauniešu iesaistei dažādos procesos. Ideju radīšanā viņi izmantos zināšanas un metodes, ko nodrošina Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) šogad sāktā programmā «Young Innovators».

Uz pirmo biedrības «Latvijas Mazpulki» un RTU Dizaina fabrikas inovāciju un koprades kontaktpunkta «EIT Climate-KIC Hub» organizēto «Young Climathon» mazpulcēni pulcēsies K. Ulmaņa dzimtajās mājās «Pikšas» Dobeles rajonā. Hakatons būs daļa no konferences «Jauniešu uzņēmējdarbība laukos».

Skolas vecuma jauniešiem būs jārisina vairāku uzņēmumu un organizāciju definētas problēmsituācijas, kas saistītas ar pārtikas atkritumu apjoma samazināšanu, vietējas izcelsmes pārtikas produktu noieta veicināšanu, aktīvāku jauniešu iesaisti kultūrvēstures aktivitātēs, dažādām izglītības aktivitātēm, veicinot skolā apgūsto zināšanu un prasmju lietošanu dzīvē. Problēmsituācijas piedāvās energouzņēmums «Enefit», biedrība «Latvijas Mazpulki», Pasaules Dabas fonds, Latvijas Augļkopības asociācija, muzejs «Pikšas» un skolu programma «Dzīvei gatavs». Mazpulcēniem būs dažas stundas laika ideju izstrādei.

«Young Innovators» ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC» programma. RTU Dizaina fabrikas «EIT Climate-KIC Hub» to sāka īstenot šā gada pavasarī, lai vairotu jauniešu uzņēmējspējas un sociālās prasmes, kas saistītas ar klimata pārmaiņu un vides problēmu mazināšanu. Programmas mērķauditorija ir 12 līdz 18 gadus veci jaunieši, kuriem programma piedāvā iespēju gūt jaunas prasmes, attīstīt sistēmisko domāšanu un, sadarbojoties ar pašvaldībām, uzņēmumiem un nevalstiskām organizācijām, ietekmēt uz vietējās kopienas interesēm un jauniešu izaugsmi vērstu lēmumu pieņemšanu. Dalība programmā vairo skolēnu izpratni par atbildīgu patēriņu, aprites ekonomiku, klimata tehnoloģijām, mazoglekļa dzīvesveidu, kā arī pilsoniski aktīvu uzvedību.

Programmā šogad jau ir rīkotas apmācības mazpulku vadītājiem un dažādu Latvijas skolu pedagogiem par sistēmisko domāšanu, sistēmas inovācijām, līderismu, līdzdalību utt. Mazpulku vadītāji un skolotāji jauniegūtās zināšanas nodod tālāk skolēniem, kuriem, izmantojot apriņķa kartēšanu, ir iespēja apzināt savas apkaimes vides izaicinājumus un, izmantojot «EIT Climate-KIC» piedāvātos rīkus un pieejas, meklēt tiem risinājumus. 

Programma «Young Innovators» tiek īstenota visā Eiropā, iesaistot ap 10 tūkstošiem jauniešu.

RTU ir EIT klimata zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC» partneris kopš 2016. gada. Nodrošinot iespējas Latvijas studentiem, zinātniekiem, jaunuzņēmumiem un dažādu jomu profesionāļiem attīstīt uzņēmējdarbības prasmes, vienlaikus radot risinājumus klimata izmaiņu samazināšanai, RTU stiprina klimatam draudzīgas uzņēmējdarbības un zaļo tehnoloģiju attīstību Latvijā.

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

27. augusts, 2020 plkst. 9:34

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi