Ar RTU atbalstu klimatam draudzīgas uzņēmējdarbības attīstībā Latvijā ieguldīts pusmiljons eiro

26. marts, 2019
2018. gadā pasaules lielākā zaļo biznesa ideju konkursa «ClimateLaunchpad» Latvijas finālā triumfēja biznesa ideja «TreeHouse Place».

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) dalība Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta klimata zināšanu un inovācijas kopienā «Climate-KIC» četru gadu laikā devusi iespēju videi draudzīgas uzņēmējdarbības un zaļo tehnoloģiju attīstībā investēt ap pusmiljonu eiro.

Ceturtdien, 28. martā, RTU Arhitektūras fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, notiks Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta (European Institute of Innovation & Technology – EIT), Izglītības un zinātnes ministrijas un RTU Dizaina fabrikas rīkota konference «EIT Informācijas diena 2019». Tajā uzņēmējus, pētniekus un citus interesentus iepazīstinās ar aktivitātēm Latvijā un Eiropā, sniedzot informāciju par atbalsta rīkiem inovācijām, ko nodrošina EIT inovāciju kopienas. EIT atbalsta jaunas idejas, apvienojot vadošos uzņēmumus, universitātes un pētniecības centrus, lai veidotu pārrobežu partnerības jeb inovāciju kopienas. Šobrīd EIT ir astoņas inovāciju kopienas.

Kā pirmā Latvijā un viena no retajām Baltijā par pilntiesīgu EIT klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate-KIC» biedri kļuva RTU. Jau ceturto gadu dalība EIT nodrošina iespējas Latvijas studentiem, zinātniekiem, jaunuzņēmumiem un dažādu jomu profesionāļiem attīstīt uzņēmējdarbības prasmes, vienlaikus radot risinājumus klimata izmaiņu samazināšanai.

«EIT Climate-KIC» uzņēmējdarbības atbalsta un izglītības programmas Latvijā organizē RTU Dizaina fabrikas «EIT Climate-KIC HUB Latvia». Kopš 2016. gada 66 komandām sniegts finansiāls atbalsts 453 tūkst. eiro apmērā, 56 tūkst. eiro liels atbalsts piešķirts mobilitātes un izglītības programmu dalībniekiem. Savukārt pētniecības projektiem piesaistīts budžets 50 tūkst. eiro apmērā.

Kopš 2016. gada zaļo tehnoloģiju akcelerācijas programmā «EIT Climate-KIC Accelerator Latvia» atbalstu straujai izaugsmei saņēmusi 21 komanda, šogad uzņemti septiņi otrā līmeņa jaunuzņēmumi. Lai sagatavotos dalībai pasaulē lielākajā zaļo biznesa ideju konkursā «ClimateLaunchpad», atbalstu jau saņēmušas teju 30 komandas. Savukārt zaļo ideju pirmsinkubācijas programmā «Greenhouse» tiek atbalstītas agrīnas stadijas biznesa idejas, un šogad programmā uzņemtas piecas komandas. Jau vairākus gadus RTU Dizaina fabrikas «EIT Climate-KIC HUB Latvia» organizē arī 24 stundu starptautisko hakatonu «Climathon», kas vienlaikus notiek visā pasaulē un kurā līdz šim piedalījušies vairāk nekā 150 dalībnieku no Latvijas. Plašāka informācija par RTU Dizaina fabrikas «EIT Climate-KIC HUB Latvia» īstenotajām programmām pieejama šeit.

RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna: «EIT darbojas kā Eiropas līmeņa biznesa inkubators tehnoloģiju un zināšanu ietilpīgiem jaunuzņēmumiem, piedāvājot dažādas programmas un atbalsta instrumentus studentu un zinātnieku uzņēmējspēju attīstībai. Dalības EIT galvenā pievienotā vērtība ir internacionalizācija – tā ļauj Latvijas studentiem un zinātniekiem kļūt par daļu no Eiropas inovāciju tīkla, lai attīstītu uzņēmējdarbības prasmes, piemēram, veidot projektus, uzņēmumus, pārdot biznesa idejas, kā arī inženierdizaina prasmes ne tikai nacionālā, bet arī starptautiskā līmenī. Tā ir iespēja piekļūt augsta līmeņa Eiropas mentoriem, uzņēmējdarbības treneriem, investoriem un partneru kontaktu tīklam. Savukārt klimata zināšanu un inovācijas kopiena «Climate-KIC» ir Eiropas svarīgākā organizācija, kas attīsta inovatīvas tehnoloģijas klimata jomā.»

Dalībai konferencē iespējams reģistrēties šeit

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

26. marts, 2019 plkst. 10:44