Ar rektora Tāļa Juhnas lekciju par ūdens kvalitātes pētījumiem atklās pasākumu sēriju «RTU akadēmiķu lasījumi»

24. janvāris
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

31. janvārī plkst. 16.00 ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektora Tāļa Juhnas lekciju par ūdens kvalitātes pētījumiem «Microbes Dynamics in Urban Water Cycle: from P to Covid-19» atklās pasākumu sēriju «RTU akadēmiķu lasījumi». Lai akadēmiķi varētu nodot savu zināšanu kapitālu un pieredzi tālāk jaunākajiem kolēģiem un studentiem, kā arī lai veicinātu savstarpējo domu apmaiņu un diskusijas par aktualitātēm dažādās zinātņu nozarēs, no šī gada regulāri, reizi mēnesī, notiks RTU akadēmiķu publiskie priekšlasījumi.

Ūdens kvalitātes pētījumi ir viens no svarīgiem pētniecības virzieniem RTU. Akadēmiķis T. Juhna kopā ar Ūdens sistēmu un biotehnoloģiju institūta kolēģiem regulāri monitorē dzeramā ūdens un notekūdeņu kvalitāti un izstrādā jaunas tehnoloģijas ūdens attīrīšanai. Savā lekcijā «Microbes Dynamics in Urban Water Cycle: from P to Covid-19» viņš stāstīs par izaicinājumiem, kuriem pētnieki meklē visefektīvākos risinājumus, un metodēm, kuras palīdz nodrošināt labu ūdens kvalitāti.

Lekcija notiks 31. janvārī plkst. 16.00–17.30 RTU Zinātnes un inovāciju centrā, Ķīpsalas ielā 6A, 2. stāva zālē «The Moon».

Priekšlasījums būs angļu valodā, lai arī ārzemju studenti un kolēģi var tajā aktīvi piedalīties. Dalība pasākumā ir bez maksas un iepriekšējas reģistrēšanās.

Turpmāko «RTU akadēmiķu lasījumu» programma:

• 28. februārī akadēmiķis Jānis Grundspeņķis rosinās diskusiju par mākslīgā intelekta attīstību;
  • 20. martā akadēmiķis Jānis Krastiņš iepazīstinās ar jūgendstila arhitektūras mantojumu Latvijā;
  • 14. aprīlī akadēmiķa Leonīda Ribicka priekšlasījumā varēs uzzināt, kā spēka elektronika 21. gadsimtā ietekmējusi tehnoloģiju attīstību;
  • 20. maijā akadēmiķa Māra Knites prezentācija sniegs ieskatu viedo materiālu attīstībā;
  • 25. septembrī akadēmiķis Jurijs Dehtjars pievērsīsies aktualitātēm biomedicīnas pētījumos.

RTU Akadēmiķu padome ir konsultatīva institūcija, kurā var piedalīties visi patreiz un agrāk RTU strādājošie Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķi un korespondētājlocekļi. Tā izveidota, lai dotu iespēju akadēmiķiem izteikt viedokli un dalīties pieredzē. Līdz šim RTU Akadēmiķu padome pārsvarā ir strādājusi, lai sniegtu ieteikumus RTU vadībai studiju kvalitātes uzlabošanai, galvenokārt studiju satura pilnveidošanai matemātikā, fizikā un ķīmijā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

24. janvāris plkst. 10:00