Ar jauno arhitektu izlaidumu un diplomprojektu izstādes «Sapņu struktūras» atklāšanu svinēs RTU Arhitektūras un dizaina institūta mājvietas otrās desmitgades sākumu

6. marts
.
.
.

«Radīt vietas, ko cilvēki iepriekš nav piedzīvojuši, tādas, kas paliek atmiņā un dod sapni par nākotni,» tā, citējot japāņu autodidaktu arhitektu Tadao Ando, savu pasaules redzējumu un sajūtu raksturo 33 jaunie arhitekti, kuri saņems Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) diplomus par profesionālā maģistra grāda arhitektūrā iegūšanu. Absolventu izlaidums notiks piektdien, 8. martā, plkst. 18.00 RTU Arhitektūras un dizaina institūtā (ADI), Ķīpsalas ielā 6, 4. stāvā, zīmētavā, savukārt plkst. 19.00 atklās diplomprojektu izstāde «Sapņu struktūras», bet, sākot no plkst. 20.00, tiks svinēts Arhitektūras un dizaina institūta mājvietas otrās desmitgades sākums.

Inovatīvu un ilgtspējīgu pieeju meklēšana kultūrvēsturisku objektu un pilsētvides atdzīvināšanai, sabiedrībai aktuāli sociālie jautājumi, iedzīvotāju aktīvāka iesaiste apkaimju un dzīvestelpas pilnveidošanā ir temati, kurus savos pētījumos un diplomprojektos risina šā gada RTU ADI absolventi. Piemēram, Laura Bidzāne meklējusi iespējas paplašināt Dzelzceļa muzeju, veidojot to kā atvērtu sociālās komunikācijas vidi ar iekļaujošu publisko ārtelpu. Jaunā muzeja ēka ir kā savienojums starp vēsturiskajiem apjomiem.

Danna Degle piedāvā dažādus arhitektūrā balstītus pilsētvides dzīvināšanas principus Vidzemes tirgus kvartāla. Savukārt, veidojot vīziju Bērzes dzirnavu teritorijas attīstībai, Anna Tihanova apbūvē integrējusi atjaunojamo energoresursu tehnoloģijas un iecerējusi, ka nākotnē šis kultūrvēsturiskais piemineklis būs Vides skola, kur ikviens varēs izglītoties, kā mazināt savu ekoloģisko pēdu un dzīvot videi draudzīgāk.

Iepazīstoties ar dažādām pieejām spēkstaciju projektēšanā, Tils Zigmunds Ozoliņš savā diplomprojektā radījis multifunkcionālu pētniecības centru, kas spētu mijiedarboties ar augstas drošības valsts mēroga kodolreaktoru.
Savukārt Daniils Klekers analizējis jauno tehnoloģiju nozīmi pilsētu atjaunošanā pēc katastrofām un kā iespējamo risinājumu dzīvojamās vides revitalizācijai Borodjankā, Ukrainā, piedāvā izmantot modernas moduļu mājas.

Visus jauno arhitektu diplomprojektus izstādē «Sapņu struktūras» ADI ātrijā būs iespējams aplūkot līdz 5. aprīlim darbdienās plkst. 9.00–20.00 un sestdienās plkst. 10.00–17.00. Ieeja izstādē – bez maksas.

Šis jauno arhitektu izlaidums un diplomprojektu izstādes atklāšana iezīmē jaunu desmitgadi ēkai, kuru kā pirmo renovēto ēku RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā atklāja 2013. gadā un kurā mājvietu rada toreizējā RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte un Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūts.

Desmit gadus arhitekti, dizaineri un tekstilnieki ir bijuši draudzīgi kaimiņi, bet kopš 2024. gada janvāra, kad, apvienojot Arhitektūras fakultāti un MLĶF Dizaina tehnoloģiju institūtu, tika izveidots ADI, ir kļuvuši par uzticamiem sabiedrotajiem. ADI direktore Māra Liepa-Zemeša ir pārliecināta, ka ciešāka arhitektu, dizaineru un tekstilnieku sadarbība rezultēties starpdisciplināros projektos, kuru īstenošanā varēs piedalīsies arī inženieri un citu nozaru pārstāvji. Studējošajiem būs pieejamas plašākas radošo izpausmju iespējas un savstarpējā sinerģijā radīsies jaunas idejas labākai un laimīgākai nākotnei.

Uz ADI ēkas desmitgades svinībām «Jaunā dekāde», kas sāksies 8. martā plkst. 20.00 ar levitējoša kuba performanci «Ēkas sinerģija» 1. stāva ātrijā, turpināsies visos ēkas stāvos un noslēgsies ar dejām un ballīti zīmētavā, ir aicināti visi ADI studējošie un strādājošie, kā arī RTU beigušie arhitekti, dizaineri un tekstilnieki. Pasākuma viesus priecēs DJ Dāvids Pikša, par atspirdzinājumiem un uzkodām rūpēsies dzērienu un austeru bārs «Buržujs» un šefpavārs Renārs Purmalis. Ieeja – bez maksas, iepriekš reģistrējoties.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

6. marts plkst. 18:31

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi