Ar īpašu pasākumu programmu 11. aprīlī RTU svinēs Starptautisko bērnu un jauniešu universitāšu dienu

3. aprīlis
.
.
.
RTU Bērnu un jauniešu universitātes nodarbība. Publicitātes foto

Aicinot bērnus un jauniešus apmeklēt Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) un tās laboratorijas, kā arī piedalīties praktiskās nodarbībās, RTU Bērnu un jauniešu universitāte (RTU BJU) 11. aprīļa pēcpusdienā svinēs Starptautisko bērnu un jauniešu universitāšu dienu.

Šajā dienā RTU BJU piedāvās īpašu programmu 2.–9. klases skolēniem.

Plkst. 15.00–16.00 2.–6. klases skolēni tiek aicināti iepazīt RTU, dodoties ekskursijā uz RTU Laboratoriju māju, kurā atrodas modernākās zinātniskās laboratorijas un iekārtas, tostarp lielizmēra robotizēts simulators, ko var izmantot gan dažādiem pētījumiem, gan lidmašīnu pilotu un sportistu treniņiem. Ekskursiju vadīs RTU Būvniecības un mašīnzinību fakultātes Transporta institūta asociētais profesors Māris Gailis. Interesenti tiks gaidīti Paula Valdena ielā 1.

Savukārt plkst. 16.00–17.00 tiek organizēta ekskursija 7.–9. klases skolēniem. Viņi RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes (DITEF) Lietišķo datorsistēmu institūta zinātniskā asistenta Kārļa Berkolda vadībā varēs apmeklēt RTU DITEF un iepazīs robotiku. Tikšanās interesentiem – Zundas krastmalā 10.

Plkst. 16.00–17.00 notiks arī divas RTU BJU organizētas praktiskās nodarbības. Nodarbībā «Ūdens un tā noslēpumi!» bērni un jaunieši varēs, praktiski darbojoties, vairāk uzzināt par ūdeni, tajā mītošiem organismiem, piemēram, aļģēm un to lomu ūdens attīrīšanā. Nodarbību vadīs RTU Ūdens sistēmu un biotehnoloģiju institūta zinātniskā asistente Alise Anna Stīpniece-Jekimova. 

Paralēli tai nodarbībā «Tavs kompass rāda uz jūru!» RTU Latvijas Jūras akadēmijas doktorante un docente Ieva Demjanenko stāstīs un rādīs, kā orientēties jūrā, lasīt karti un pasargāt sevi, atrodoties uz ūdens. 

Interesenti, kuri vēlas piedalīties nodarbībās, tiks gaidīti Ķīpsalas ielā 6A, vestibilā.

Lai piedalītos RTU BJU 11. aprīļa aktivitātēs, aicinām aizpildīt anketu.

RTU BJU ir licencēts izglītojošu nodarbību cikls, un tās mērķis ir veicināt bērnu un jauniešu interesi par zinātni un tehnoloģijām, kā arī atklāt viņiem nākotnes studiju un karjeras iespējas inženierzinātņu jomās. 

BJU nodarbības, kur ar eksperimentu un praktiskas darbošanās palīdzību bērni atklāj eksakto un dabaszinātņu aizraujošo pasauli, paredzētas 2.–9. klases skolēniem un tiek organizētas trīs vecuma grupās. Nodarbības veltītas dažādām inženierzinātņu tēmām un tās vada RTU mācībspēki un zinātnieki, kā arī vecāko kursu studenti. Nodarbības notiek Rīgā, Ādažos, Babītē, Cēsīs, Ķekavā, Ogrē, Olainē, Salaspilī un Ulbrokā. No 16. aprīļa nodarbības sāksies arī Liepājā. Tās notiks RTU Liepājas Jūrniecības koledžā. 

Vairāk informācijas. 

Savukārt vidusskolēniem RTU BJU organizē bezmaksas nodarbību ciklu «Universitāte nākotnes inženieriem» jeb UNI, kurā pazīstami RTU mācībspēki, zinātnieki un inženieri viegli uztveramā un aizraujošā veidā iepazīstina vidusskolēnus ar zinātnes jaunumiem un inovācijām dažādās nozarēs, inženierzinātņu nozīmīgumu un mūsdienīgas inženierzinātņu izglītības atbilstību nākotnes darba tirgus prasībām. Lekcijas papildina dažādu RTU fakultāšu studentu rīkotas aktivitātes. 

Vairāk informācijas. 

No šī gada pavasara RTU BJU sadarbībā ar RTU zinātkāres centru «Futurimo Rīga» piedāvā arī inženierzinātņu pulciņus dažāda vecuma bērniem, tostarp, bērnudārzniekiem. Izglītības programmas «Mazie inženieri», «Aviācijas tehnoloģiju pamati», «Bezpilotu gaisa kuģu (dronu) pilotēšana», «Elektronikas darbnīca» un «Inženieru klubs» veidotas atbilstoši bērnu vecumam un interesēm, izmantojot mācību tehnikas un līdzekļus, lai iepazīšanās ar inženierzinātnēm viņiem būtu aizraujoša un raisītu vēlmi tās apgūt padziļināti. 

Vairāk informācijas. 

Papildu tam RTU BJU organizē arī fizikas mācības 7.–9. klases skolēniem un seminārus skolotājiem. 11. aprīlī RTU BJU atvērs pieteikšanos vēl nebijušai programmai «Meitenes STEM», kurā RTU zinātnieces praktiskās nodarbībās iedvesmos 2.–9. klases meitenes izzināt aizraujošo STEM pasauli. Pieteikties.

Kopš 2015. gada RTU BJU ir dalībniece tīklojumā Eucu.net, kas apvieno un veicina sadarbību starp bērnu un jauniešu universitātēm Eiropā un citviet pasaulē. 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

3. aprīlis plkst. 14:46

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi